Viljandimaa kodanikuühendused kutsuvad taas külla

Viljandimaa kodanikuühendused kutsuvad kõiki huvilisi 21. novembrist kuni 30. novembrini külastusmängudele.

Põnevaid tegevusi jätkub nii väikestele kui suurtele huvilistele. Igal päeval toimuvad erinevates kodanikeühendustes sündmused, mis on osalejatele tasuta, va sümboolse tasu eest õpitubades osalemine. Viljandimaa inimesed saavad sel ajal osa võtta kokku 20 mittetulundusühenduse poolt pakutavatest tegevustest nii linnas kui maakonna erinevates valdades.

Ühisnädala Viljandimaa peakorraldaja Jaanika Toome sõnul sobivad sündmused olenevalt toimumise päevast või kellaajast nii kooliõpilastele-õpetajatele, peredele, lastega kodus olevatele vanematele kui ka eakatele. “Valikuid ja võimalusi leida endale sobilik tegevus on seekord eriti suur. Erinevate õpitubade ja abistamise mõte on saada juurde oskusi ja leida läbi põnevate tegevuste uusi sõpru. Üheskoos tegutsemisest sündiv rõõm on jagatud rõõm.”

Näiteks korraldatakse sel ajal kohtumisi, töötubasid ja ringkäike mitmete erinevate seltside ning mittetulundusühendustega, kes tutvustavad oma tegevusi. Uksed avavad erinevatel päevadel MTÜ Bonifatiuse Gild, MTÜ Singel Kodu, MTÜ Teeme, Karksi Kultuuriselts, MTÜ Tuhalaane; MTÜ Viljandi Jahimeeste Liit; MTÜ Kõpu Naisselts, MTÜ Käetöö koid ja MTÜ Mõisaküla Noortekeskus H.E.L.A.R. Varjupaikade MTÜ tutvustab vabatahtlikku tegevust loomade abistamisel ning kodanikuühiskonna nädala raames toimuvad Noorte Osaluskohvik, Viljandi maakonna turvalisuse seminar, Kaitseliidu Sakala maleva avatud uste päev uutele noortejuhtidele ja veel palju muud põnevat.

Kogu nädala põnev külastusprogramm ning täiendav info seminaridel osalemiseks on leitav ühisnädala kodulehelt.

Tänavu nagu varasemaltki tähistatakse Kodanikupäeva üle-riigiliselt. Koondnimetuse Ühisnädal egiidi all toimuvad novembri lõpus kõikides maakondades erinevad vabakonna tegemisi käsitlevad ja tegijaid tunnustavad üritused.

Viljandimaa tunnustusüritus viiakse läbi Olustvere mõisas 28. novembril.

Igas Eesti maakonnas toimuva Ühisnädala korraldavad maakondlikud arenduskeskused. Ühisnädala toimumist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Viljandi maavalitsus, Viljandimaa Omavalitsuste Liit ja Europe Direct Viljandi.