Minister peab kodanikualgatust “Maale elama” edulooks

“Maale elama” meeskond tutvustas eile siseministeeriumis projekti tulemusi ja mõju ning tegi ettepanekuid, kuidas soodustada maale elama asumist ja pidurdada maapiirkondade tühjenemist elanikest.

Kodanikualgatus sai üksmeelse tunnustuse osaliseks. Regionaalministri Siim Valmar Kiisleri sõnul sai projekt hakkama sellega, mida tema ei suutnud – muuta ühiskonna hoiakut maal elamise suhtes. Ministri nõuniku Sulev Valneri sõnul on tegemist viimaste aastate suurima regionaalpoliitilise edulooga, mis peab kindlasti jätkuma.

“Maale elama” algatuse laienemise osas üle-eestiliseks oldi eri meelt. Ühelt poolt peeti vajalikuks algatuse jätkumist. Teiselt poolt jäi kõlama seisukoht, et maapiirkondade asustamine ning sellega seotud kampaaniad on pigem maaomavalitsuste endi ülesanne.

Kodanikualgatuse “Maale elama” eesmärgiks on muuta ühiskonna hoiakuid maal elamise suhtes teadlikumaks ja positiivsemaks. Projekt näitas, et linnaelanikke, kes eelistavad elukeskkonnana maapiirkonda on väga palju, kuid mitmetel põhjustel ei saa nad oma soovi kohaselt toimida. Sellele vaatamata on “Maale elama” algatuse mõjul tänaseks Lõuna-Eestisse kolinud juba üle 34 pere.

Projekti rahastas 2013 aastal regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

2 thoughts on “Minister peab kodanikualgatust “Maale elama” edulooks”

  1. Ainult üks parandus oleks, lihtsalt, et oleks korrektsem, siis ministri nimi on Siim Valmar Kiisler 🙂

  2. Aga tahtsin veel lisada, et see algatus on 5+. Meie pere ostis ka Lõuna-Eestisse vana talu koha ja nüüd alustame renoveerimistöödega, et varsti sinna sisse kolida. Ainus asi, mis on natuke nukker, on see, et kui tahaks kasutada EASi algatatud hajaasustuse veeprogrammi, kus saaks toetust nii riigilt, kui vallalt, et vesi ja kanalisatsioon majja sisse saada, siis ei ole kindel, millal see algab ja seda tagantjärele enam taodelda ei saa. See on natuke halb, sest kui tahaks kiiremini sisse kolida siis väikeste lastega ei ole see ju väga võimalik, elada ilma veeta. Loodetavasti tulevikus muudetakse see selliseks, et saaks ka tagantjärele seda toetust, siis ehk läheks veelgi rohkem inimesi maale, kui peavad alustama elu maha jäetud talukohas, mille renoveerimine on päris kallis.

Kommenteerimine on suletud.