Päästeamet kutsub osalema postrikonkursil „Kodu tuleohutuks“

Päästeameti postrikonkurss 2013

 

Päästeamet ootab inimesi alates 16. eluaastast osa võtma postrikonkursist teemal „Kodu tuleohutuks“. Osalemiseks tuleb esitada originaalne hüüdlausega poster, mis propageerib kodust tuleohutust ning motiveerib inimesi selle eest hoolt kandma. Postrite saatmise viimane tähtaeg on 10. november. Konkursi korraldamisega juhib Päästeamet inimeste tähelepanu koduse tuleohutuse tähtsusele.

„Postrikonkursi  eesmärk on suunata inimesi loominguliste lahenduste kaudu tuleohutuse teemal kaasa mõtlema. Seekordne loomingukonkurss keskendub just kodusele tuleohutusele, et inimesed pööraksid rohkem tähelepanu end ümbritsevale keskkonnale ja selle ohutuks muutmisele,“ selgitas konkursi tähtsust Päästeameti ennetustöö osakonna peaspetsialist Kädli Rooste.

Parimate postrite autoreid premeeritakse tahvelarvuti ja nutitelefonidega. Lisaks peaauhindadele panevad eripreemiad välja näiteks Tallink, Teletorn, Jääaja keskus ja Eesti Kunstimuuseum. Väärt auhinnaga tunnustatakse ka publiku lemmikut. Kõige tabavamaid töid kasutatakse tuleohutusalases ennetustöös internetilehekülgedel, teavitusmaterjalides ning väliüritustel. Lisaks korraldatakse parematest töödest näitus, millega on võimalik üle Eesti tutvuda.

Postrit luues võib inspiratsiooni otsida järgmistest märksõnadest: hooletus suitsetamisel, tähelepanuta jäetud küünlad, tikud, hooldamata tulekolded ja korstnad, katkised või vanad elektriseadmed, pliidile unustatud söök, suitsuandur, tulekustuti.

Töid saab konkursile esitada digitaalsel kujul aadressile rescue@rescue.ee kuni 10. novembrini (kaasa arvatud). Osalema on oodatud kõik huvilised alates 16. eluaastast.

Lisainfo on leitav Päästeameti kodulehel www.rescue.ee/loominguvoistlus ja Päästeameti Facebooki lehel https://www.facebook.com/paasteamet .

Share via
Copy link
Powered by Social Snap