Sakala keskus kutsub leivapäevale ja sügise algust tähistama

4.1.2Viljandis Sakala keskuse hoovis toimub 5. oktoobril kella 11-14 leivapäev ja samal päeval kell 20 keskuses sees õllesõprade pidu “Oktooberfest”.

Leivapäev. Maitsev laupäev kogu perele

Laupäeva, 5. oktoobri hommikul Sakala keskuse hoovis alguse saav leivapäev juhib tähelepanu ja tuletab meelde leiva olulisust meie kultuuris ja igapäevaelus. Tegevust jagub leivapäeva programmis kogu perele.

Eesti põllumajandusmuuseum tutvustab külalistele tööriistu, mida on kasutatud leiva valmistamisel ning samuti on võimalik ise kohapeal leivategu proovida. Lisaks saab igaüks osaleda näituse “Viljandlaste lemmikleivad” koostamisel. Selleks on tarvis vaid kaasa võtta oma lemmikleiva pakend. Sakala keskuse hoovist leiab koha, kuhu panna oma lemmiku pakend ning peagi valmib kõigi silme all väljapanek viljandlaste lemmikleibadest.

Maitsvaid pagaritooteid pakuvad maitsmiseks ja müügiks Viljandi pagarid ning esindatud on ka tuntud Eesti leivavalmistaja Leibur. Hoovis ootab külalisi ka uhke traktor, mille roolis istumist saavad kõik soovijad proovida ning lapsi ootab suur põrandamäng “Kuidas valmib leib”.

Päeva meeleolu loovad rahvatantsijad ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusikud. Leivasõpru tuleb tervitama põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Külalisi ootavad ka mängud ja maitsvad auhinnad.

Üritus on tasuta.

Õllesõprade pidu „Oktooberfest“

5. oktoobri õhtul jätkub programm majas sees. Kell 20 saab Sakala keskuses alguse õllesõprade pidu „Oktooberfest“. Sügise algust tähistava peo tuju loovad Audru Jõelaevanduse Punt ja meeskoori Sakala topeltkvartett. Õhtut hoiab õigel kursil humoorikas õhtujuht Arlet Palmiste.

Audru Jõelaevanduse Punt on lustlik seltskond pillimehi, kelle lai ja mitmekesine repertuaar peokülalised kindlasti tantsupõrandale toob. Meeskoori esituses kõlavad sel õhtul rahavalikud lood ja rahvalaulutöötlused, millest nii mõndagi on võimalik kaasa laulda.

Lisaks on sel õhtul müügil lai valik õllesid Saku Õlletehaselt ja tootjatelt Tšehhist, Saksamaalt, Hollandist ja Inglismaalt.

Igat külalist ootavad saabumisel kann õlut ja suupisted.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap