Tartu loodusmaja avab linnarahvale uksed

Reedel toimub Tartu loodusmaja pidulik avamine kutsetega külalistele. Loodusmaja pere ootab linnarahvast majaga (aadressil Lille 18) tutvuma laupäeval, 21.septembril.

„”Oleme jõudnud tagasi juurte juurde. Just sellest paigast algas 60 aastat tagasi Tartu linna loodushariduse traditsioon. Uus loodusmaja kesklinnas muudab meie tegevused nähtavamaks ja toob kokku eri põlvkondade loodushuvilised,”“ sõnas Tartu Keskkonnahariduse Keskuse juhataja Janika Ruusmaa.

Laupäeval toimuvad ringkäigud majas, pargis ja talveaias, ülevaate saab koprapesast tehnoruumini. Avatud on looduse õpitoad, kus pressitakse üheskoos õunamahla ja veeretatakse jõhvikaid, uuritakse digiluubiga looduse pisikesi imesid ning avastatakse loodusmustrite maailma. Loodusmaja sisustamisel tekkinud mööblipakenditest valmib lastele papist mängumaa. Kaasa löövad ka „Lõpetame ökotsiidi Euroopas“ kampaania korraldajad, kes pakuvad põnevat öko-impro etendust ja paeltepunumise töötuba. Õpitubade toimumiskavasaab näha siit

Avatav loodusmaja on uueks koduks Tartu Keskkonnahariduse Keskusele, mis jagab teadmisi igas vanuses loodusehuvilistele. Selles on oma keskkonna leidnud nii keskkonnainfopunkt, täiskasvanute koolituskeskus kui ka tänavu 60-aastaseks saav huvikool Tartu Loodusmaja. Hoonega moodustab ühtse õppekeskkonna suvel avatud park, kus on igal sammul looduslikku põnevust ja avastamisrõõmu.

Energiatõhusa loodusmaja projekt võitis 2010. aasta kevadel arhitektuurivõistluse. Hoone välisilme on inspireeritud puukännu kuivamise pragudest tekkinud mustrist. Projekti autorid on arhitektid Diana Taalfeld, Kai Süda, Margit Valma ja Martin Kinks (KARISMA arhitektid OÜ).

Uue loodusmaja ehitus koos seda ümbritseva pargiala korrastamisega maksis 3,2 miljonit eurot. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu fond, Tartu linna osa selles on 0,32 miljonit.