Algas Maailma Rohelise Ehituse nädal

“Rohelised hooned mängivad tähtsat rolli meie ajastu oluliste probleemide lahendamisel,” ütles ehitusettevõtte NCC projektijuht ja GBC juhatuse liige ja Argo Kass . “Maailma Rohelise Ehituse nädalal tutvustatakse, kuidas rohelised hooned vähendavad ülemaailmset ökoloogilist jalajälge, säästavad raha ja suurendavad tootlikkust, loovad uusi töökohti ning parandavad miljonite inimeste elu,” lisas ta.

GBC-d 98 riigis, kus on esindatud rohkem kui 25 000 ettevõtet, korraldavad üritusi ja kampaaniaid ning tähistavad 16.-20. septembrini Maailma Rohelise Ehituse nädalat, mille teemaks on “Rohelisemad hooned, paremad kohad, tervemad inimesed”. 

Maailma GBC sõnum neljandal iga-aastasel Maailma Rohelise Ehituse nädalal on lihtne – paremad, tervisesõbralikumad ja rohelisemad hooned inimestele ja planeedile. Samuti eesmärk parandada töötajate tervist ja produktiivsust, kiirendada patsientide taastumise kiirust, muuta elukeskkonda kvaliteetsemaks ja odavamaks ülal pidada, energiasääst ja madalam omamise kulu elu jooksul, parem õppekeskkonda lastele − rohelised hooned on head nii planeedile kui inimestele. 

Maailma Rohelise Ehituse Nõukogu võtab osa sadadest tegevustest üle maailma, alates konverentsidest ja ekskursioonidest kuni auhinnatseremooniate ja Twitteri-säutsudeni.

“Maailma Rohelise Ehituse Nõukogu alustas 2002. aastal 8 liikmega ning praeguseks on võrgustik laienenud 98 liikmeni. See plahvatuslik kasv rõhutab, kui väärtuslik on meie tegevusvaldkond – töötame koos, et ehitada rohelisemaid, paremaid, tervisesõbralikumaid hooneid,” ütles GBC juhatuse liige Hadley Barrett.