Sännas lauldakse väelaule

Tom Valsberg
Tom Valsberg Foto: Kadri Valsberg

Väelaulude õhtud Tom Valsbergi ja Jane Kruusiga toimuvad esmaspäeviti Sänna Kultuurimõisas. Esimene kohtumine toimub 30. septembril kell 19 . Tasu 3 EURi.

Väelaulud ehk laulujooga ehk südamelaulud ehk kooslaulmise ringid on viis kuidas rännata läbi laulude võimsalt oma südameruumis ja väes. Läbi laulmise ilusatest asjadest, positiivsest tulevikust, ürgsest väest, maagiast, armastusest, õnnest, maaemast, sisemisest rahulolust ja harmooniast, kutsume me just neid samu kvaliteete endale ligi.

Väelaulude õhtuid veab Indigolaste ansamblist tuntud maailmarändurist muusik Tom Valsberg . Tom on õppinud joogat Agama Joogakoolis Tais, elanud Indias, rännanud üle kahekümnes riigis ja kohtunud&laulnud koos mitmete maailmaklassi väelauljatega nagu Kevin James Carroll, Kailash Kokopelli, Krishna Das, Mirabai&Ceiba. Tom on vedanud väelaulude ringe lisaks Eestile veel Tais ja Indias. 

Istutakse ringis, ollakse kohal ja lauldakse erinevate pillide saatel erinevate kultuuride väelaule. Amazonase hingerännakute laulud, medicine songs, mantrad, keldi-ja skandinaavia väelaulud, bhajanid jt. Kes tuleb väelaulude õhtule, annab sisemise lubaduse, et ta vähemalt proovib laulda, kuid algul võib võtta aega lihtsalt kuulamiseks. Need, kes on arvanud, et ei pea üldse viisi ja selles elus suud laulmiseks lahti ei tee, saavad kinnitust nagu paljud teised, et tegelikult oskavad kõik laulda ja kogu saladus peitub julguses. Vaid alla 1% inimestest ei pea tõepoolest viisi, ülejäänutel on eksarusaam iseenda võimekusest. Karta pole vaja, laulda ei pea oskama, kaasa tuleb võtta vaid julgus.

Väelaulud toimuvad Sänna Kultuurimõisas esmaspäeviti alates 30. septembrist 2013,  algusega kell 19.00. Korraldajad paluvad austada teiste aega ja ruumi ning kohale jõuda vähemalt 5 minutit varem.

Neil, kes tulevad koos lastega, palutakse eelnevalt kokku leppida, et laps istub oma ema-isa juures ning kuulab/vaatab/osaleb rahulikult kooslaulmise ringis.

Lisainfo: 55588927 – Hendrik Noor

Väelaulude õhtuid toetab Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap