Erki Pütsep võitis Otepää rattamaratoni

Erki Pütsep. Foto: Jarek Jõepera
Erki Pütsep. Foto: Jarek Jõepera

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja viienda etapi, Otepää rattamaratoni, võitis Erki Pütsep Fixus Sport võistkonnast.

Sarja üldarvestuses jätkab liidrina kuuendal kohal lõpetanud Alges Maasikmets, kellele konkurendid üldarvestuses täna lähemale tulid. Kokku osales Otepää Rattamaratonil 1623 ratturit.
Lõuna-Eesti kuppelmaastikul ja legendaarsel Kekkose rajal kulgenud maraton oli kiire. Võitjal kulus 63 kilomeetri läbimiseks 27 sekundit üle kahe tunni, mis teeb keskmiseks kiiruseks 31,4 km/h. Juhtkolmik Erki Pütsep, Dimitri Sorokin ja Peeter Pruus rebisid end liidergrupist lahti juba sõidu esimesel kolmandikul. Premium7 vahefinišisse Harimäele, raja 28-ndal kilomeetril, jõudsid liidrid pooleteise minutilise edumaaga.
“Täna oli minu rada,” ütles vahefiniši- ja etapivõidu võtnud Erki Pütsep. “Peeter Pruus tegi esimesel poolel vägevat sõitu, kui aga lõpuni jäi veel paar-kolmkümmend kilomeetrit tundsin, et kontrollin sõitu ja võit tuli suhteliselt kergelt,” ütles Pütsep. “Sorokin veel lõpus üllatas, kuid siiski ainult Peetrit ja mitte mind,” sõnas võitja, kes näitas täna võimsaimat minekut ka Hansgrohe kiirenduslõigul maratoniraja 24-ndal kilomeetril.
U23 vanuseklassis oli kiireim üldarvestuses 11-ndana lõpetanud Peeter Tarvis. Ka juunioritest võttis taas võidu Karl-Arnold Vendelin, ületades finišijoone 30-ndana. Kiireim naine põhisõidu rajal oli Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Fuji/Rattabaas).
Võistkondlikult olid täna parimad Fixus Sport ratturid, neile järgnesid Amps-Extreme Sport ja Nissan Thule ProTeam. Naiskondadest kogus enim punkte Spordiklubi Rakke Fuji/Rattabaas naiskond.
Pärast viit senitoimunud Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja etappi jätkab üldarvestuse liidrina Alges Maasikmets, kelle järgnevad Caspar Austa ning Ivo Suur. Naiste ülekaalukas liider on seni kõik tänavused Samsungi-sarja etapid võitnud Steinburg.
Aktiivseima ratturi valge särk kuulub Caspar Austale, kel on kolm Premium 7 vahefiniši võitu ja kokku 18 punkti. Samapalju punkte on ka Maasikmetsal. Selles arvestuses kolmandaks tõusis Erki Pütsep, kel on pärast tänast Premium7 vahefiniši võitu koos 10 punkti.
Hansgrohe kiirenduskilomeetri üldarvestust juhib Henno Puu (Fixus Sport), napi 2,8 sekundilise eduga Ivo Suure (Nissan Thule ProTeam) ees. Naistest hoiab Hansgrohe kiirenduskilomeetril liidripositsiooni Sille Puhu, Sparta Thule naiskonnast.
Poolmaratoni 35 km pikkusele võistlusmaale startis 433 ratturit. Vähem kui ühe tunni ja 20 minutiga läbis 38 kilomeetrise distantsi Kirill Tarassov. Talle järgnesid pooleminutlise vahega Siim Kiskonen ja Jurman Roger. Viie etapi kokkuvõttes jätkab kollases liidrisärgis Tarassov.
Balbiino lastesõitudest võttis osa 261 last. M12 vanuseklassis saavutas poistest esimese koha Kren Kask ja tüdrukutest Sarah Hürden. Kren Kask on liider ka M12 poiste üldarvestuses. Tüdrukute liidrisärk kuulub Indra Kutserile. Lastesõitude M10 vanuseklassis näitas oma võimu Madis Mihkels, tüdrukutest oli kiireim Elina Tasane. 7-8 aastaste posite ja tüdrukute arvestuses jõudsid finišisse kõige kiiremini Henri Valmsen ja Anette Sinisalu. Tillusõitute 5-6 aastaste võistlusest võttis osa 79 last ja kõige nooremaid rattureid oli täna rajal 41.
Järgmine Samsungi-sarja rattavõistlus toimub 10. augustil Elvas.
Share via
Copy link
Powered by Social Snap