Sel laupäeval selgub Elvas Eesti raiemeister 2013

Eeloleval laupäeval, 29. juunil on metsapealinnas Elvas Eesti raiemeistrivõistlused, andis teada Eesti Metsaseltsi kommunikatsioonijuht. Sae haarab pihku 35 võistlejat, Eesti parimatele pakuvad konkurentsi võistkonnad Soomest, Lätist ja Leedust.

Võistlustulle astuvad ka 10 juuniorvõistlejat Luua metsanduskoolist ja kaks Pärnumaa kutsehariduskeskuse Voltveti koolituskeskusest.

Raievõistlustel võetakse omavahel mõõtu nii metsas kui Elva linnas. Langetamine on linnast väljas metsas, täpsusaagimine, ketivahetus, kombineeritud järkamine ja laasimine Elva kesklinnas. Laupäeva õhtuks selgub ka Eesti raiemeister 2013.

«Kuigi võistluste üldvõitja võib tulla ka külalisvõistkondadest, peab Eesti meister olema siiski kohalik,» rääkis raievõistluste peakorraldaja Mart Kelk. Kelk lisas, et kuna Eesti võistlejate seas on mitu maailmameistritiitli võitnud võistkonda kuulunud meest ja endine individuaalne raie maailmameister Andres Olesk, on suur lootus, et üldvõit ja meistritiitel lähevad ühele mehele.

«Kuid sport on sport ja tulemusi ette ennustada ei saa, nii et üllatusi võib tulla veel laupäeva õhtul,» nentis Kelk.

Eesti raiemeistrivõistlused 2013 on üheks eelvõistluseks 2014. aasta raie maailmameistrivõistlusetele. Maailmameistri tiitli eest võistlev võistkond pannakse kokku käesoleva ja tuleva aasta nelja raievõistluse punktide põhjal. Mart Kelk lisas, et see, kes tuleb tänavu Eesti meistriks, ei pruugi lõpptulemusena maaimameistrivõistluste võistkonda pääsedagi.

Raievõistluste hooaja avas tänavu aprillis maamessil toimunud Kevadkarikas 2013. Eesti, Läti, Leedu ja Soome raiemeeste hulgast võitis esikoha Valga Puud esindav eestlane Andres Olesk. Mais toimus Valgas TOP 10, mille võitis Soome võistleja Jukka Perämäki. Talle järgnes Valgevene raiemees Sergei Skudrov, kolmanda koha sai Valga Puu esindaja Andres Olesk.

Lisaks raievõistlustele toimub laupäeval Elvas palju muudki huvitavat. Lodjakoda viib läbi puuteotriatloni, oskusi näitavad puukujurid, oma väljapanekuga on kohal võistluste peasponsor Husqvarna ja suursponsor Stihl. Pealtvaatajad saavad osaleda saeketi vahetamise võistlustes ja käsisaega 200grammise puuketta saagimises. Parimatele on auhinnad.

Pärast võistlusi algab Elvas ETV saate «Lauluga maale» avalik salvestus.