Viimasel aprillipäeval sai Meremäe vallast korras ja värviline vald

land_artAprillikuu viimasel päeval toimus Meremäe valla suuremates külade korrastus-talgutööd. Peale riisumise ja koristamise värviti ning tehti kauniks kaks bussijaama ja koolimaja. Valla heakorrapäeval osalesid kõik koolilapsed ja õpetajad, vallatöötajad, palju aktiivseid külaelanikke ning teisi silmailu ja heakorda tähtsaks pidavaid inimesi.

Korrastati koolimaja, staadioni, skatepargi, noortekeskuse, vallamaja ümbrus ning riisutud sai Meremäe ja Obinitsa peatänavad. Eelmisel aastal värvilise mustri saanud Meremäe bussipaviljoni värskendustöid ja Kalatsova bussiootepaviljoni uue mustrilise kuue andsid värvide ja juhendamisega AkzoNobel ES Sadolin AS . Samuti tehti koolimaja eeskoda suurtemate õpilaste kaasabil rõõmsavärviliseks E. Urmi juhendamisel.

8.-11.maini toimuval Meieselts Meroosi korraldataval Roosifestivalil LandArt tegevuse raames toimus koolis juba neljapäeval maakunstipäev, kus valmisid erinevad tööd. Nüüd on Meremäe kooli õuel elektripostide vahel ämblikuvõrk ämblikega, sissesõidutee ääres istepakud, mis on kaunistatud puust lillede ja kooli nimega, kollane puuaed sai täis maitsekaid pilte. Murul paistab silma hulk punaseid lepatriinusid ning poiste tehtud pajuvitstest seto suitsuonn. Maad ja kunsti on igale maitsele. Isetegemise võimalus on eeloleval nädalal olemas ning 11. mail tasub kindlasti vaatama ja kätt proovima tulla kõikidel.

Veel huvitavamaks ja eripärasemaks on võimalus saada kahel Setomaa külal juba väljakuulutatud visioonikonkursi kaudu. Uudseid ja huvitavaid ideid külade väljanägemiseks ja elukeskkonna parandamiseks oodatakse kuni 1. juunini. Väiksed külad elavad, muutuvad mõnusaks ja eluterveks elukeskkonnaks sõltumata asukohast või teistsugustest mõtlemisest.

kool_v6rv

Share via
Copy link
Powered by Social Snap