Täna on ülemaailmne tuberkuloosi vastu võitlemise päev

Tänasel ülemaailmsel tuberkuloosi vastu võitlemise päeval toimuvad mitmed temaatilised üritused Tallinnas, Jõhvis ja Narvas.

Kell 12 algab teavituskampaania Tallinnas Tammsaare pargis ning Jõhvi Keskväljakul ning kell 13 Narvas RIMI kaupluse juures.
Lisaks toimub Jõhvi kaubanduskeskuses Tsentraal kell 10-15 koostöös tervise arengu instituudi, Corrigo ja AIDS Healthcare Foundationiga HIV-kiirtestimine.
Üritustel näidatakse, kuidas ennast ja teisi kaitsta tuberkuloosi leviku eest. Kombineeritud HIV-i ja tuberkuloosi testimine päästab paljude HIV-positiivsete elusid, sest tuberkuloos on suurim võimalik terviserisk HIV-positiivsetele inimestele. Maailmas on umbes 12 miljonit inimest, kes on nakatunud tuberkuloosi ja HIV-i samaaegselt.
1882. aasta 24. märtsil avastas Robert Koh tuberkuloosi kepikese, mida nimetatakse ka Kohi kepikeseks ning see avastus aitas oluliselt kaasa tuberkuloosi ravimite väljatöötamisele.
Infektsioonhaiguste hulgas on tuberkuloos surma põhjustajana hetkel maailmas esikohal. Igal aastal sureb sellesse ligi kolm miljonit inimest.
1/3 inimkonnast on infitseeritud tuberkuloosibakteriga. Nakatunutest haigestub elu jooksul 5-10%. Aastas diagnoositakse ligikaudu kaheksa miljonit uut haiget, kelledest pooled on nakkusohtlikud.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap