Näitleja arendab väikelinna kohvikus kultuurielu

Veikko Täär on sealsamas Otepää kesklinnas kohvikrestorani l.u.m.i eestvedajana korraldanud kultuuriõhtuid üle kahe aasta.

Esimene neist oli esimesel tegutsemiskuul, detsembris 2010. Esimeseks külaliseks oli otepäälaste omainimene Kristina Šmigun-Vähi, raamatu «Kristina» üks autoreid.

Täär on kutsunud kultuuriõhtutele oma kolleege, kuid et ta peab väga lugu ka kirjandusest, maalikunstist ja muusikast, siis on olnud sedagi näha senistest külalistest.

«Kultuuriõhtutel sellises pisikeses kohas nagu Otepää ei käi väga palju rahvast, alati võiks rohkem käia,» ütles Täär Tartu Postimehele. «Aga need, kes tulevad, on kindlasti rahul. Me täiendame mingil moel kohalikku kultuurielu, kui pakume võimalust kohtuda suurte isiksustega.»

Mida arvab asjast Hendrik Lindepuu? «See on hästi tänuväärne ettevõtmine,» ütles ta. «Ei ole ju süsteemi, mis tooks kultuuriüritusi sellistesse väikestesse kohtadesse nagu Otepää. Veikko teeb seda süsteemiväliselt.»

Külaliste hulgas on olnud Jan Uuspõld, Vahur Kersna, Merle Jääger, Peeter Volkonski, Contra, Hannes Võrno, Helin-Mari Arder ja Justin Petrone.

8. märtsil tuleb külla Tarvo Krall ja 16. märtsil Indrek Taalmaa, kes annab samas ka monoetenduse «Sinised kilesussid jalas», ning 22. märtsil räägivad Kalev Käosaar ja August Tillo pantvangistusest Liibanonis.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap