Näitus “Luulesõit – 7 esimest aastat”
Kõrveküla raamatukogus

dzeltKõrveküla raamatukogus saab kogu veebruarikuu jooksul vaadata üht põnevat näitust.

Soome instituudi rändnäitus „Luulesõit – seitse esimest aastat“ on pühendatud rahvusvahelise luulefestivali seitsmele esimesele toimumisaastale. Näitus tutvustab luulesõidu olemust, võtab kokku kõik senised luulesõidud ja annab ülevaate ringreisidel viibinud luuletajate loomingust originaalkeeles ja ka tõlgetest.

„Korraldame Luulesõitu armastusest luule ja erinevate keelte vastu ja näitusel on muu hulgas võimalik kuulata luuletajate enda loetud luulet originaalkeeles, näha meeleolukaid fotosid ja lühifilmi ringreisist. Lisaks saab iga näituse külastaja soovi korral ka ise luulekonkursist osa võtta,“ sõnas Luulesõidu kunstiline juht Guntars Godinš.

Näitusel saab kuulata Luulesõidul osalenud luuletajate loomingut nende endi esituses ning samuti eestikeelseid tõlkeid. Kuulamine toimub kõrvaklappidega, seega sobib näitus ka vaiksetesse kohtadesse. Lisaks kuuluvad näituse juurde nii video kui ka fotod ning infotahvlid Luulesõidu ja sellel osalejate kohta. Loomulikult pakub luuleteemaline näitus külastajatele ka lugemist.

Näitus koosneb järgmistest osadest:

  • luulelindistused (kuulatakse kõrvaklappidega)
  • video (kuulatakse kõrvaklappidega)
  • fotod 2011. a Luulesõidult (fotograaf Alisa Javits)
  • infotahvlid Luulesõidust

Luulesõidu idee sündis 2006. aastal, kui projekti käivitas Soome instituut, kuid nüüd on luulesõiduga seotud mitmed koostööpartnerid erinevatest riikidest. Nüüdseks on Luulesõit omandanud rahvusvahelise luulefestivali mõõtmed – see on mitmekeelne luuleringsõit, mis on toimunud seitsmel järjestikusel aastal, üritustega 27 linnas ning millest on osa saanud mitu tuhat luulesõpra. Luulesõit liigub igal aastal erineval marsruudil, kaasab erinevaid luuletajaid ja selle peamiseks eesmärgiks on tutvustada erinevatest riikidest pärit luuletajate loomingut ja edendada luule tõlkimist.

Rohkem infot Luulesõidu festivalist luulesoit.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap