10 000 eurot ootab uusi satelliitnavigatsiooni kasutamise ideid

Euroopa GNSS (Global Navigation Satellite System) Agentuur kuulutas välja konkursi, mille raames otsitakse uusi ideid satelliitnavigatsiooni võimaluste rakendamiseks põllumajanduses.

Euroopa satelliiditegevuste eest vastutav agentuur ootab 10 000-eurose peaauhinnaga konkursile tudengite ja noorte põllumeeste ideid, mis läbi positsioneerimislahenduste aitaksid tõhustada põllumajandustootmist, tõsta kasumlikkust ning vähendada keskkonnamõju.

„Mida täpsemini suudavad tootjad rakendada sellealaseid tehnoloogilisi teadmisi põllumajanduses, seda enam on võimalik vähendada väetiste ja taimekaitsevahendite kasutamist ning seeläbi tagada tootmise keskkonnasõbralikkus, hoida kokku aega ja kütust, suurendada saagikust,“ ütles põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti. „Parima tõhususe saavutamiseks, on oluline kasutada ära ka uute tehnoloogiate, sealhulgas satelliitnavigatsioonil põhinevate positsioneerimislahenduste võimalusi täppispõllumajanduses.“

Konkursile on oodatud uute seadmete, tarkvara ja süsteemide tehnilised ettepanekud kõigile põllumajandustootmise tüüpidele, rakendused väiketaludele ja ühistutele, rakendused suurtel maa-aladel kasutamiseks, kuid ka edulood satelliitnavigatsiooni ja täppispõllumajanduse kohaldamisest. Kõik konkursile esitatavad tööd peavad tuginema Euroopa Geostatsionaarsele Navigatsioonilisasüsteemile (EGNOS) või tulevasele Euroopa Liidu ja Euroopa Kosmoseagentuuri poolt loodavale satelliitnavigatsiooni – GALILEO süsteemile.

Konkursile on oodatud ideed tudengitelt ja kuni 32-aastastelt noortelt üle Euroopa. Võistlustööd, mis esitatakse konkursile peavad kajastama satelliitnavigatsiooni kasutamist kas juba reaalselt elluviidud rakendustest kasusaajate osas või ära näitama milliseid uusi innovaatilisi teenuseid on võimalik lähitulevikus hakata realiseerima. Konkursile saab registreeruda kuni 31. oktoobrini ning töid esitada kuni 31. detsembrini 2012.

Täpsema informatsiooni konkursil osalemise ja tingimuste kohta leiate alljärgnevalt aadressilt : http://www.farmingbysatellite.eu