Bioneer.ee tähistab neljandat tegevusaastat

Rohelist eluviisi edendav kodanikumeedia portaal Bioneer tähistas neljandat sünnipäeva. Sünnipäeva puhul sai portaal ka uue kujunduse.

„Nende nelja aasta jooksul on Bioneeri peamiselt vabatahtlikest koosneval toimetusel olnud tänuväärne võimalus anda oma panus eestimaalaste keskkonnateadlikkuse edendamisse. Bioneeri portaali tublid vabatahtlikud on Eesti sõltumatu kodanikumeedia pioneerid,“ selgitas portaali tegevtoimetaja Katrin Lipp. „Kodanikumeedia võlu seisnebki selles, et igaüks meist võib anda läbi selle oma isikliku panuse. Igaüks, kes tunneb, et just temal on midagi olulist keskkonna või rohelise eluviisi kohta öelda, võib oma kaastöö meile saata,“ lisas Katrin Lipp.

Läbi aastate on Bioneeril olnud ligikaudu 150 vabatahtlikku, kelle kaasabil on ilmunud üle 13 000 artikli, uudise ja teate. Keskmiselt külastab Bioneeri kuu aja jooksul 25 000 individuaalset külastajat, kes teevad ligikaudu 35 000-40 000 külastu st ja 65 000-100 000 klikki.

MTÜ Ökomeedia juhatuse liige Rasmus Pedanik ütles, et 2008. aastal portaali luues oli peamiseks eesmärgiks sõltumatu ning apoliitilise keskkonnainfo jagamine. Eestimaalasi huvitas keskkonna- ja ökoteema ning Bioneer täitis inimeste infonälga teotahtelisi kodanikke kaasates. “Olime ja oleme endiselt bioneerid püüdes saada ise keskkonnast teadlikumaks ning jagada meid ümbritsevaid teadmisi kõigi huvilistega,” selgitas Rasmus Pedanik Bioneeri portaali tegijate eesmärki.

Nime Bioneer võttis kasutusele ökoaktivist ja filmitegija Kenny Ausubel. Bioneerid on inimesed, kes ostivad koos uusi innovaatilisi lahendusi eesseisvatele keskkonna- ja sotsiokultuurilistele probleemidele, mille juured asuvad meie väärtushinnangutes ja maailmavaates.

2012. aasta kevadel sai Bioneeri portaal uudse veebilahenduse, tänu millele saab Bioneer Eesti suurimaks keskkonnainfo koondajaks.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel jagab Bioneer nüüd keskkonnateemade uudisvoogu (http://www.bioneer.ee/uudiste_voog), sündmuste kalendrit (http://www.bioneer.ee/kalender), blogipostituste voogu (http://www.bioneer.ee/blogid) ja sotsiaalmeedia voogu (http://www.bioneer.ee/sotsiaalmeedia).

Kõik asutused, organisatsioonid ja keskkonnahuvilised on oodatud andma teada erinevatest keskkonnateemalistest veebilehtedest, blogidest ja Facebooki lehtedest. Kui vihjatud lehel on olemas RSS-ga jälgimise võimalus, siis saame infokanalit Bioneeris kajastada.

Lisaks pakub Bioneer kõikidele keskkonna ja rohelise eluviisiga seotud asutustele ja ettevõtetele võimalust lisada ennast Bioneeri lingikogusse (http://www.bioneer.ee/avaleht/ettevotted). Pressiteated ja kaastööd on oodatud kas uudiste lisamise moodulisse (http://www.bioneer.ee/avaleht/saada_uudis) või Bioneeri emailile info@bioneer.ee .

Mittetulundusühing Ökomeedia asutati 2006. aastal Rasmus Pedaniku ja Toomas Trapido poolt, et ed endada eestimaalaste keskkonnateadlikkust ja teadlikku elustiili. 2009. aastal tunnustas tollane keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Bioneeri “Aasta Keskkonnategu 2009” aukirjaga.

Kuidas saad Sina Bioneeri valmimisele kaasa aidata?

– Saada meile uudised ja pressiteateid info@bioneer.ee
– Hakka Bioneeri vabatahtlikuks. Selleks võta ühendust Bioneeri toimetajaga katrin@bioneer.ee või saada meile oma kaastöö. Bioneeri vabatahtlikuks registreerumise ankeedi leiad: http://www.bioneer.ee/tegutse/vabatahtlikuks_registreerumine
– Aita meil täiendada Bioneeri infovoogu. Saada meile vihjeid erinevate keskkonnateemaliste lehtede, blogide ja Facebooki lehtede kohta.
– Kui oled keskkonna või rohelise eluviisi teemadel blogija, siis teavita meid oma blogist.
– Kui oled korraldamas mõnda vahvat sündmust, siis lisa see Bioneeri tasuta kalendrisse.

Külasta Bioneeri Facebooki lehte:http://www.facebook.com/Bioneer.ee

Külasta Bioneeri vabatahtlike Facebooki lehte: http://www.facebook.com/pages/Vabatahtlikud-bioneerid

Allikas: Katrin Lipp

Share via
Copy link
Powered by Social Snap