Võru linnagaleriis avatakse täna korraga kolm uut näitust

Täna, 16. aprillil kell 18 avatakse Võru linnagaleriis uue näitused.

Ühisnäitus “4 VAADE” – GAIDY KESA, MARI KIVI, ALAR TUUL ja EDGAR TEDRESAAR
Maalinäitus “4 vaade” tutvustab nelja noore kunstniku loomingut, kes on lõpetanud Tartu kõrgema kunstikooli maalingute osakonna. Näitusele on koondatud nende uusim looming tänavuse aasta algusest ja eelmise lõpust. “4 vaade” ei sea piire teemadele, väljenduslaadidele. Nelja kunstniku inspiratsiooniallikad ja viis, kuidas nad oma mõtteid-tundeid lõuendile panevad, ei ole liigitatavad ühise nimetaja alla. Ühine puutepunkt saab alguse vaatepunktist. Vaate konstrueerimine on ühine ülesanne.
Protsessist tekib plaan, vaateplaan, kaart.
Näitus on vaade elule: minevikule, olevikule, tulevikule ja unistustele. Vaade tunnetele, tabudele, pahedele, voorustele. See on vaade iseendale ja ümbritsevale reaalsusele, kujutelmadele, erinevatele kanalitele, sagedustele. Kanalites on ruume ruumis, pisaraid pisarates, mootoreid ja kehasid, nägusid ja linnaosasid, mille templijälg on kordistatud, mille intensiivsus on valus seda välja ütlemata, laulmata, maalimata.

Rootsi kunstnike GERTRUD WINBERG’i ja INGEMAR THALIN’i ühisnäitus “Mayday”
Mayday, Mayday, Mayday – SOS, SOS, SOS – Help, Help, Help – Aitama, aitama, aitama! Lained, mis ümbritsevad meid taevas, merel ja maal. “Kunstnikena töötame me praegu platform8.se-s. See platvorm on ümarlaud inimestele, kes annavad oma teadmiste kaudu panuse spetsiaalsele teemale.
Seoses 2009. aasta Kopenhageni kliimakonverentsiga loodi projekt Mayday. Meie jaoks said linnud märgiks, mis näitasid, millised muutused kliimas toimuvad. “Punane nimekiri”, kus on kirjas praegused ohustatud linnuliigid, näitab kliimamuutuste tagajärgi. Neli erinevatest maailma kohtadest pärit ohustatud linnuliiki 1222-st on täna Võrus, et saata oma Mayday.”

Tartu kõrgema kunstikooli nahadisaini osakonna näitus “Ise tehtud – hästi tehtud”
Väljapanek peegeldab Taru kõrgema kunstikooli nahadisainiosakonna juba lõpetanute ja veel õppivate üliõpilaste õppetööna valminud loomingut. Näituse üldilme on mitmekesine ja rikas nii teemade kui ka lahenduste poolest. Tervikuks ühendab selle materjal – nahk. Taotluseks on tutvustada eksklusiivset, sooja ja naturaalset materjali ning pakkuda värskeid ideid naha kasutamiseks tänapäeva disainis. Esitletud on lai valik nahakunsti ja -disaini võimalustest: nahklaegastest ja raamatuköidetest kuni disainitud kottide ja aksessuaarideni.
Ühtviisi loomisrõõmu on pakkunud nii käekottide kui ka noortepäraste vöötaskute ja sõrmkinnaste teema, uusi võimalusi nahadisainis näitavad skulpturaalsed nahkobjektid – dekoratiivsed kellad ja laekad. Näha saab klassikalises laadis nahkköidet ja ka uusi mängulisemaid köitelahendusi – esmatähtis on idee. Iga valminud ese on ainulaadne ja kordumatu. Tudengite töid on juhendanud õppejõud Kaia Lukats, Rutt Maantoa, Maila Käos, Tõnu Ojaperv, Tiit Varblane ja Juta Mölder.

Näitused jäävad avatuks kuni 10. maini 2012.

Galerii on avatud tööpäeviti kella 12- 18.30 ning kultuurimajas Kannel toimuvate ürituste ajal. Näituste külastamine on tasuta.

WWW.VORULINNAGALERII.EE