Sindi valmistub automudelite juhtradade ehitamiseks

Foto: Laitserallypark.ee
Sindit külastasid Sindi ja Limbaži ühisprojekti raames kavandatava automudelite juhtraja projekteerijad. Kohtumisel linnapea Marko Žorini, haridus- ja kultuuritööspetsialisti Kadi Kalmusega ning projekti eestipoolse koordinaatori Johannes Metsaga tutvustas projekteerija Jânis Raìe-Raìgis kolme võimalikku juhtraja eskiisprojekti. Projekteerijate poolt disainitud eskiislahendustesse saab veel teha muudatusi ja täiendusi.

Projekteerijad allkirjastasid Sindi Linnavalitsusega lepingu, mille järgi nad kohustuvad selle aasta lõpuks koostama kolm juhtraja projekti, mis oleksid 8 realised, pikkusega 36-40 meetrit ning kus on üks muutuva raadiusega kurv ja üks S kurv. Nende hulgast välitakse välja projekt, mille järgi hakatakse Sindi rada ehitama.

Läti poole esindajad külastasid ka Pärnu mnt 23 asuvaid ruume, kuhu on planeeritud uus Sindi automudelite juhtrada. Teatavasti ehitatakse projekti raames automudelite juhtrajad mõlemasse linna, nii Sinti, kui ka Limbažisse.

Juhtradade ehituse projekteerija kohustuseks on veel ka radade ehitamise tellimine. Radade projekteerimine algas juba oktoobris ja valmivad need eeloleval aastal. Käesoleva aasta 20. septembril allkirjastasid Limbaži linnapea Aigars Legazdinš ja Sindi linnapea Marko Žorin ühisprojekti lepingu, mille alusel tehakse koostööd juhtradade ehitamisel ning peale nende valmimist hakatakse korraldama automudelismi ühislaagreid. Projekti eelarveline maksumus on 33 970 eurot ning Eesti-Läti programmi rahastatakse Ettevõtluse Arendamise
Sihtasutuse vahendusel Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Viktor Kaarneem

Share via
Copy link
Powered by Social Snap