Eesti Lastekaitse Liit kutsub noori kirjutama ja pildistama

Eesti Lastekaitse Liit kutsub noori osalema essee- ja fotokonkursil “Kuidas elad Eestimaa laps?.

Esseekonkursile oodatakse 16-19 aastaste noorte töid. Töö pikkus peaks olema kuni 3000 tähemärki või käsitsi kirjutatult kaks A4 lehte. Kirjutada võib nii eesti kui ka vene keeles.

Fotokonkursil on noored jaotatud kahte vanuserühma: 7-13 aastased ja 14-19 aastased. Osaleda võib nii üksi, kui ka kolmeliikmeliste võistkondadena, kuid sel juhul tuleb auhinda omavahel jagada. Üks osaleja võib esitada kuni kolm fotot, mis võivad olla nii värvilised kui ka mustvalged. Foto juurde tuleb lisada lühikirjeldus, mida fotoga öelda soovitakse.

Konkursi üldeesmärgiks on laste ja noorte seas lapse õiguste alase teadlikkuse suurendamine nende kaasamise ning osalemise kaudu.

Võistlustöid oodatakse kuni 3. novembrini. Esseekonkursi esikolmik sõidab külastama Euroopa Parlamenti Brüsselis, fotokonkursi mõlema vanusegrupi parimale on auhinnaks fotokaamera.

Esseed ja fotod palutakse saata märgusõnaga “KONKURSS” e-posti aadressil infokeskus@lastekaitseliit.ee või aadressil: MTÜ Lastekaitse Liit, Endla 6-18, Tallinn 10142.

Võitjad kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle Lastekaitse Liidu konverentsil ”Kuidas elad, Eestimaa laps?” 17. novembril Rahvusraamatukogus.

MTÜ Lastekaitse Liit esseekonkursi 2010 võitja Tracey Tint:

„Kõige esimene mõte, kui õpetaja rääkis sellest konkursist oli, et miks mitte võib ju osaleda. Pole ju kunagi varem kuskil osalenud ning võiksin ju proovida. Osalesin selle pärast, et tahtsin näha milleks ma võimelin olen. Ning minu jaoks oli see teema hea, ning sellega sain ennast avada ja kirja panna tundeid mis minus oli. Kindlasti osaleksin veel. Kuna see oli minu jaoks uus kogemus ning soovitan kindlasti kõikidel igast võimalusest kinni võtta. Reis oli super! Selle reisiga sain palju uut ja huvitavat teada. Silmaringi avada ning paljude uute inimestega tuttavaks”

Täpsema info konkursi kohta leiab Eesti Lastekaitse Liidu kodulehelt.