Vanavanemad ja Moskvitšid maanteemuuseumis

10. septembril on Eesti maanteemuuseumis põlvkondi siduv vanavanemate päev, mille põhiteema on sel aastal sõiduauto Moskvitš, vahendab Põlvamaa infoportaal.

Tänavu täitub 65 aastat esimese sõiduauto Moskvitš mudeli valmimisest Nõukogude Liidus. Koostöös Eesti Moskvitši klubiga koguneb laupäeval, 10. septembril kell 13 muuseumisse hulk vanu ja uuemaid Moskvitše. Toimuvad masinate tutvustus ja võistlused. Muu hulgas selgitatakse välja kõige vanem auto ja erilisem käigukastinupp.

Päeva muudavad rõõmsamaks lõõtsalood uue põlvkonna pillimehelt ning magus õpituba, kus vanavanemad ja lapselapsed saavad koos valmistada nn asfaldiampsu. Teeajas oleva Valkla kõrtsi ees on selle hooaja viimane laadalaupäev. Kõik külastajad, kes saabuvad vanavanemate päevale sõiduautoga Moskvitš, saavad erilise kohtlemise osaliseks (priipääsmed ja tasuta ekskursioon vabaõhu näitusekeskkonnas Teeaeg). Palume oma tulekust ette teatada telefonil 518 6684.

Põlvast väljub vanavanemate päevale eribuss – vana ja väärikas uunikum Saurer. Vajalik on eelbroneering telefonil 5302 5373.

Vanavanemate päevale pääseb muuseumipiletiga.

One thought on “Vanavanemad ja Moskvitšid maanteemuuseumis”

  1. ..ja ei sõnagi sellest, et Москвич tehas veeti kohale II Maailmasõja lõpul Brandenburgist ning et tootmisse võeti nimetatud tehases seni valmistatud Opel Kadett, muutus vaid nimi — mis oli tarvis muuta arenenud maailmale suupärasemaks.

Kommenteerimine on suletud.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap