Rakvere rahvamaja muutub täna
sajanditetaguseks Iisraeliks

Nädal enne ülestõusmispühi ehk alates tänasest kuni esmaspäevani, 15.-18. aprillini muutuvad Rakvere rahvamaja ruumid sajanditetaguseks Iisraeliks. Tegemist on lasteüritusega, mille käigus saavad mudilased teada, kust on pärit ülestõsmispühad ja miks kristlik maailm neid igal aastal tähistab.

Mõte taoline üritus korraldada tuli sellest, et tulemas on suured pühad, mida nimetatakse erinevalt: munadepühad, lihavõtted, ülestõusmispühad. Et juba nii palju erinevaid nimesid leidub, siis on tegelik tähendus kaduma läinud ja paljud ei teagi, mis pühad need siis õigupoolest on ja miks me neid tähistame.

Põnev seiklus algab “lennusõiduga” otse Iisraeli. Seigeldakse Iisraelis ringi ning vaadatakse ja osaletakse sündmustes, mis toimusid umbes 2000 aastat tagasi. Ja nagu seiklustes ikka, on ka seekord varuks üllatusi.

45 minuti jooksul räägitakse lastele lõbusalt ja mänguliselt ülestõusmispühade lugu. Üritus on tasuta ning mõeldud eelkõige lasteaialastele ning I-II klassi õpilastele. Oodatud on ka kõik lapsed koos oma vanematega.

Korraldajaks on Rakvere Karmeli kogudus. Seiklus on tasuta

Osalemiseks on vajalik eelregistreeimine tel 5615 718.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap