Kylauudis.ee avas tasuta asjade vahetamise keskkonna

Mullu suvel kodanikualgatuse korras loodud ning õhinapõhiselt tegutsev kogukonna- ja kodanikumeedia portaal www.kylauudis.ee avas kuulutustekeskkonna “Sulle-mulle”, mille vahendusel saab asju tasuta ära anda, tasuta soovida või vahetada.

Kuulutustekeskkond on inspireeritud Eestis mitmel pool populaarsust kogunud rohevahetusest. Ühtasi on lähtutud ilusast tõekspidamisest, et parimad asjad siin maailmas on tasuta. Tegemist ei ole traditsioonilise ärilise kuulutusterubriigiga, sest kuulutuste avaldamine on tasuta.

Kui sa tahad ära anda mõnda kasutust mitte leidvat kodumasinat, lasteriideid, toalille, kassipoegi, ehitusmaterjali, koju kuhjunud raamatuid vms, siis on selleks sobiv koht just siin. Võib-olla tekib sul hoopis vajadus mõne asja järele, mida sa ei pea mõistlikuks poest osta või mida sealt ei leiagi? Aga võib-olla tahad hoopis mõne eseme kellegagi vahetada, näiteks läbi loetud raamatu sellise raamatu vastu, mida poes enam ei müüda? Võib-olla tahad roosa tüdrukute jope vahetada sinise poistejope vastu? Sellest kõigest kuulutamiseks pakub “Sulle-mulle” tasuta võimalust.

Kuulutusterubriiki sisenemiseks klõpsa kylauudis.ee portaali paremas servas asuval aknal “Sulle-mulle”. Rubriikidesse jagatud kuulutusi saab lihtsalt lehitseda. Kui ise soovid kuulutust lisada, vali selleks omale kõige sobivam rubriik. Kui rubriik puudub, anna sellest teada e-posti aadressil info@kylauudis.ee. Tähele tasub panna, et kuulutus ei avaldu kohe pärast selle sisestamist, vaid jääb ootama modereerimist, et välistada kohatute naljade ja roppuste ülespanekut jm. Kuulutus püsib portaalis nähtavana viis nädalat.

Portaal kylauudis.ee on 2010. aasta augustis kodanikualgatuse korras loodud ja õhinapõhiselt tegutsev kohalike uudiste ja arvamuste infoportaal, millel on kokku 50 000 unikaalset kasutajat. Keskmiselt külastab portaali ca 10 000 unikaalset kasutajat kuus, kuine keskmine kontaktide arv on 26 000.

Külauudiseid toimetavad rotatsiooni korras vabatahtlikud päevatoimetajad. Portaal kajastab elulisi sõnumeid, uudiseid ja arvamuslugusid kogu Eestist, infot on oodatud saatma kõik aktiivsed kodanikud, seltsingud, ühendused, samuti kohalikud omavalisused jm organisatsioonid. Portaali lükkas mullu augustis käima ja korraldab siiani selle tegevust MTÜ Eesti Kodanikuajakirjanduse Selts 0-kroonise eelarvega. Kuulutuste mooduli loomist toetas kohaliku omaalgatuse programm.