Veel täna ja homme saab Võrus vaadata 700 inglit

Inglikollektsionäärid Maili (vasakul) ja Eve Vinn oma lemmikinglitega. Foto: Elina Kononenko

Veel täna ja homme on Võrus, Lembitu tn 2 avatud näitus, kus võib näha 700 inglit perekond Vinni rohkem kui 2000 esemest koosnevast inglikollektsioonist. Uksed on avatud kella 12-19ni.

Mõte inglitele ja haldjatele oma kodu luua on inglitiimil meeltes mõlkunud juba ammu. 2005. aasta novembris märkas Võrumaa perekond Vinn, et nende koju on ilmunud erinevaid teid pidi üsna suur hulk armsaid ingleid ja haldjaid. Nii sai samal aastal alguse juba eesmärgipärane ingli- ja haldjapere suurendamine. 20. novembril 2005 sai tehtud esimene sissekanne inglipere registrisse: selleks oli punasest sametist kleidiga ingel, mis sai jõulude eel koju toodud ühest Tallinna kauplusest.

Aastate jooksul on inglipere jõudsalt kasvanud. Ühtehoidvasse perre kuulub nii portselanist, klaasist, plastmassist, plekist kui ka tekstiilist ingleid/haldjaid. Peale kujude ilmestavad inglid oma iluga ka maale, nõusid (kruuse, taldrikuid), postkaarte (sh antiikseid), kalendreid, kelli jne.

2009. aasta 18. detsembril asutas inglitiim MTÜ Ingella, mis sai registrisse kantud 24. märtsil 2010.

MTÜ üheks eesmärgiks on inglite ja haldjate positiivsust tuua ka teistele inglite/haldjate sõpradele, mistõttu on suurimaks väljakutseks leida inglitele ja haldjatele omanäoline kodu, kus oleks mõnus olla kõigil. Selleks võiks olla galerii, mis oleks avatud kõigile sõpradele ja kus saaksid oma haldja- või ingliperet külla tuua ka teised toredad inimesed.

Praegu on loomisjärgus Ingella logo, kaubamärk, kodulehekülg ning tooted. Kui kellelgi on häid mõtteid, on MTÜ avatud pakkumistele.

Lisainfo: ingella.ingella@gmail.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap