Liiva külas homme talvise pööripäeva higitelgi rituaal

Foto: www.terviklik.ee
Harjumaal Liiva külas Tervikliku Enesearendamise Laagriplatsil toimub homme, 18. detsembril talvise pööripäeva higitelgi rituaal Tõnu Talimaa läbiviimisel.

Higitelk on iseendaga ja maailmaga rituaalse suhtlemise koht. Seda on labi aastatuhandete tehtud enne millegi uue alustamist või mingite sündmuste lõpetamiseks – lahtilaskmiseks. Samuti tehakse seda enese, lähedaste või maailma tervendamiseks.

Higitelgi rituaal algab orienteeruvalt kell 13, tule süütamine juba kell 11.00, rituaal lõpeb orienteeruvalt kell 18.00-19.00.

Kohale tulla soovitatakse juba varem, enne tulesüütamist, et saaks osaleda higitelgi katete paigaldamises ning jääks aega iseendaga olemiseks.

Endal peaks kaasas olemai lamamismatt, mille peal saab istuda või lamada, kui higitelgist vahepeal valjas käiakse, suur saunalina ümber ja peale võtmiseks, samuti saunaplätud, et ei peaks paljajalu maapeal kõndima. Lisaks natuke midagi värsket ühissöömise jaoks.

Osavõtjate arv on piiratud (max 20 inimest), vajalik registreerumine e-posti aadressil terviklik1@terviklik.ee. Osalemine tasuline. Loe lähemalt siit.

Allikas: vikerkaaresild.org

Share via
Copy link
Powered by Social Snap