Tartu loomemajanduskeskus ootab loomeettevõtjaid inkubaatorisse

Tartu loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse, pakkudes loomingulistele inimestele mõeldud kolmekuulist äriplaani koostamise koolitust. Juba kolmandat korda toimuval inkubatsioonikonkursil on prioriteediks kultuuri vahendavad agentuurid ja kultuurikorraldus.

Koolitusele oodatakse neid inimesi, kes soovivad tegeleda loovisikute ja loomingu vahendajatena Eestis või arendades eksporti välisriikidesse.

Üle kümne aasta nii kultuurilooja kui ka -korraldajana tegutsenud kirjanik Berk Vaher kinnitas, et Eesti kultuuri väiksus pole kindlasti tingitud andekate inimeste nappusest. „Meil on küllaga neid, kellel on väärt sõnum nii kaasmaalastele kui rahvusvahelisele publikule; samas on meie loojatele omane tagasihoidlikkus, teatav tõrksus enesereklaami suhtes. Seetõttu on väga tarvis koolitusi, mis aitaksid loojatel leida just enesele meelepäraseim viis suurema publiku kõnetamiseks ning innustaksid kultuurihuvilisi sihipärasele tegevusele meie loojate tutvustamisel nii kodu- kui ka välismaal. Osavate ja pühendunud kultuurivahendajate lisandumine on Eestile kindlasti sama vajalik kui uute loojate pealetulek,“  sõnas Berk Vaher.

Koolituse raames on oodata kohtumisi  ekspertide Ilmar Kruusamäe, Navitrolla, Markus Kasemaa, Kaisa Eiche, Margus Kasterpalu, Ants Johansoni, Berk Vaheri ja teistega.

Selleks et saada oma ettevõttega Tartu loomemajanduskeskusesse, peab olema äriidee ja soov alustada tegutsemist ettevõtjana. Äriidee tuleb panna kirja loomemajanduskeskuse kodulehel olevale  taotlusvormile ja saata ära hiljemalt 11. oktoobril kell 17.

Edasi tuleb osaleda kolm kuud kestval äriplaani koostamise kursusel ja arendada oma äriidee äriplaaniks. Lõpuks tuleb kaitsta äriplaan ja moodustada oma ettevõte või taotleda juba eksisteeriva  ettevõtte nimel keskuselt tööruume.

www.lmk.ee