TEEME ÄRA KUTSUB KÕIKI HARIDUSASUTUSI KORRALDAMA VAIMSE TERVISE TALGUID

Teeme Ära meeskond koos partneritega kutsuvad koole korraldama vaimse tervise talguid.

Foto: Urmas Saard / Külauudised

Päevatoimetaja

Teeme Ära talgupäeva meeskond koos Peaasi.ee ja Eesti Koostöö Koguga kutsuvad koole, noortekeskusi ja kõiki teisi haridusasutusi korraldama sel kevadel vaimse tervise talguid, et aidata leevendada ärevate aegadega kaasnevat pinget noorte seas ja ka laiemalt.

Tänavune talgukevad kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 2. mail peetava üle-eestilise Teeme Ära talgupäevaga. Talguid saab kirja panna ja valida talguveebis www.teemeara.ee, samast leiab ka talgupaikade vahel loositavad tänuauhinnad.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Erkki Peetsalu sõnul on lisaks keldrite korrastamisele varjumiskohtadeks sel kevadel ärevate aegade tõttu tähelepanu vaimse tervise talgutel. „Kutsume kõiki haridusasutusi korraldama vaimse tervise talguid, et aidata leevendada keeruliste aegade tõttu tekkinud ärevust nii noortel kui ka täiskasvanutel,“ lausus Peetsalu. Koostöös Peaasi.ee ja Eesti Koostöö Koguga jagatakse talguveebis soovitusi ja mängulisi harjutusi vaimse tervise talguteks.

Peaasi.ee haridussuuna juht Marit Kannelmäe-Geerts ütles, et talgukevade raames tänavu tähelepanu saav vaimse tervise ja tasakaalu teema võiks kujuneda oluliseks igapäevaselt. „Nii nagu korrastamise, parandamise ja ehitamise puhul ei piisa ühest talgupäevast, ei piisa ka vaimse tervise toetamisel ühest päevast. Kutsume koole korraldama vaimse tervise talguid ja hoolitseme üheskoos selle eest, et vaimse tervise hoidmise tööriistad oleksid iga lapse ja noore jaoks kättesaadavad iga päev,“ rääkis ta. Loe Peaasi.ee soovitusi vaimse tervise talguteks.

Eesti Koostöö Kogu juhataja Kairi Tilga märkis, et Teeme Ära talgupäev annab hea võimaluse ühise eesmärgi nimel tegutsedes ka dialoogikultuuri arendada ja seeläbi demokraatiat edendada. „Talgupäeval koos tegutsedes tekib ühtekuuluvustunne, mis suurendab meie kõigi vaimset vastupanuvõimet. Kogukonnaga talgutel ühiselt oma sotsiaalset ja emotsionaalset turvatunnet tugevdades suudame paremini leida ühisosa, samuti tulla toime ebakindluse, muutuste ja kriisidega,“ selgitas Tilga. Ka muusika ja ühislaulmine, mida julgustatakse sel kevadel tooma igasse talgupaika, maandab pingeid ja tugevdab suhteid. Loe Eesti Koostöö Kogu soovitusi vaimse tervise talguteks siit.

Talgupaikade vahel lähevad tänavu loosimisele erinevad tänuauhinnad. Koolide ja ka teiste haridusasutuste vahel, kes korraldavad vaimse tervise talguid, loositakse välja muuseumide külastusi, vt lähemalt siit. Kõigi vahel, kes korraldavad kogukonna turvalisuse talguid, korrastades keldreid varjumiskohtadeks, loositakse välja Taul & Taul trio kontserdi. Tänuauhindade loosimisel osalemiseks pole vaja teha muud kui panna talgud kirja talguveebi ja märkida vastav talguliik. Loosimise tulemused avaldatakse talguveebis maikuu keskel, mil teavitatakse ka võitjaid.

Sel kevadel kogunevad tuhanded Eestimaa inimesed juba 19ndat aastat Teeme Ära egiidi all, et kaasa aidata kodukoha elu edenemisele. 2008. aastal peetud suurest Teeme Ära prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest kasvas välja üle-eestiline Teeme Ära talgupäev. Nii nagu eelmistel aastatel, saab ka tänavu Teeme Ära talgupäeval igaüks talguid eest vedada ja teisi kaasa kutsuda, et aidata oma kodukandi elu edendada ning ühiselt ära teha kõige pakilisemad tööd. 

Tänavu 2. mail toimuvat Teeme Ära talgupäeva korraldavad MTÜ Teeme Ära Talgupäev, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Toetajate ja partneritena löövad kaasa Päästeamet, Eesti Koostöö Kogu, Peaasi.ee, Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet, Nordic Hotel Forum, Dentsu, Tartu Loodusmaja, Ö Stuudio, Willendorf Sound, Haani Loometare, JK Üritustehnika, Mikk Otsar Foto jt. Loosiauhindu talgutel osalejate tunnustamiseks on välja pannud Teaduskeskus AHHAA, Eesti Maaülikooli Järvemuuseum ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.

Samal teemal:

RAEKÜLAS KUULUTATI EILSEGA PÕLVKONDADEÜLENE TALGUHOOAEG AVATUKS

TÄNAVUSE TALGUKEVADE PEATÄHELEPANU PÖÖRATAKSE KELDRITELE

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Share via
Copy link
Powered by Social Snap