ORNITOLOOGIAÜHING NIMETAS AULIIKMETEKS PEEP VEEDLA JA EEDI LELOVI

Eesti Ornitoloogiaühingu poolt oma auliikmeteks nimetatud Peep Veedla ja Eedi Lelov.

Foto: Eesti Ornitoloogiaühing

Päevatoimetaja

Möödunud nädalavahetusel, 29. juunil Mooste folgikojas toimunud Eesti Ornitoloogiaühingu üldkoosolekul nimetati ühingu värsketeks auliikmeteks Peep Veedla ja Eedi Lelov. Samuti valiti ühingu nõukogu uus tosinaliikmeline koosseis.

Ornitoloogiaühing nimetab auliikmeteks isikuid, kes on andnud hindamatu panuse Eesti linnustiku uurimisse, kaitsmisse ja tutvustamisse. Oma järjepideva ja kirgliku tegevusega on Peep Veedla ja Eedi Lelov toonud ala juurde hulganisti noori ornitoloogiahuvilisi ning tutvustanud linnumaailma tuhandetele eestlastele.

avaldanud linnuteemalisi raamatuid, artikleid ning kirjutanud lindudest hulganisti luuletusi ja laulutekste

Peep Veedla on harrastusornitoloog, ühingu ja selle nõukogu pikaaegne liige. Aastal 2022 nimetas ornitoloogiaühing ta ka aasta vabatahtlikuks. Veedla on avaldanud linnuteemalisi raamatuid, artikleid ning kirjutanud lindudest hulganisti luuletusi ja laulutekste. Samuti on ta lugematuid kordi rääkinud tele- ja raadiosaadetes lindudest, nende vaatlemisest, talvisest toitmisest ja paljust muust. Veedla korraldab roheliste rattaretki ja festivali Viru Folk.

aastaid tegelenud linnuvaatluse populariseerimisega, õpetanud noori Pernova loodusmajas ja Sindi Gümnaasiumis ning juhendanud huvilisi linnuvaatluspäevadel

Eedi Lelov on harrastusornitoloog ja ühingu pikaaegne liige, kes aastaid tegelenud linnuvaatluse populariseerimisega, õpetanud noori Pernova loodusmajas ja Sindi Gümnaasiumis ning juhendanud huvilisi linnuvaatluspäevadel. Lelov on kuulunud ornitoloogiaühingu juhatusse, tegelenud aastakümneid röövlinnuseirega ja avaldanud artikleid. Ta vedas eest Eesti esimest piirkondlikku linnuklubi Buteo Pärnumaal, oli “Aasta lind 2009 – kodukakk” projektijuht ja “Aasta lind 2005 – kanakull” meeskonna liige.

Ornitoloogiaühingu üldkoosolekul toimus ka korraline nõukogu liikmete valimine. Järgmiseks kolmeks aastaks valitud 12-liikmelisse nõukokku kuuluvad Aarne Tuule, Andres Kalamees, Art Villem Adojaan, Eerik Leibak, Elle-Mari Talivee, Leho Luigujõe, Mati Kose, Olev Lüütsepp, Peep Veedla, Pelle Mellov, Tarvo Valke ja Urmas Talivee. Nõukogu esimeheks nimetati Leho Luigujõe ja aseesinaiseks Elle-Mari Talivee.

Eesti Ornitoloogiaühing tänab tehtud töö ja panuse eest ka varasemaid nõukogu liikmeid Antti Karlinit, Indrek Tammekändu, Margus Otsa ja Tiiu Talit, kes uues koosseisus enam ei jätka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Share via
Copy link
Powered by Social Snap