2025. AASTA SUVEKS VALMIB PÄRNU JA SAUGA VAHEL UUS NELJAREALINE MAANTEELÕIK

Uuenev Pärnu-Sauga neljarealine teelõik eskiisil. Foto: Transpordiamet

„Tegemist on väga olulise teelõiguga Via Baltica trassil, kus liiklustihedus on äärmiselt suur. Seega muudame peagi teelõigu liiklejatele ohutumaks ja tõstame sõidumugavust,“ märkis Transpordiameti teehoiuteenistuse direktor Janno Sammul.

Uuenev Pärnu-Sauga neljarealine teelõik eskiisil. Foto: Transpordiamet

„Soovime olla Transpordiametile usaldusväärseks koostööpartneriks, et tagada lähiaastate ühe suurima teedeehitusobjekti tõrgeteta valmimine ning kvaliteetne lõpptulemus,“ lausus AS TREF Nord juhatuse liige Jaanus Taro. „Meie meeskond on objektiga seotud väljakutseteks valmis ning oleme alustanud objekti ehitamiseks tarvilike ettevalmistustega.“

ehitustegevus toob juba lähiajal kaasa ka muudatusi liikluskorralduses

Taro lisas, et nii suure objekti ehitustegevus toob juba lähiajal kaasa ka muudatusi liikluskorralduses, millest teavitatakse liiklejaid operatiivselt.

2,6 kilomeeri pikkune lõik saab alguse Pärnusse sissesõidul Jänesselja ringristmikust, mis ehitatakse ümber turboringristmikuks. Edasi kulgeb tee mööda olemasolevat trassi laienedes Rääma raba poole. Enne asulat keerab tee täielikult uuele trassile ja suubub mööda Tuisu tänavat Ehitajate teeni.

Uuenev Pärnu-Sauga neljarealine teelõik eskiisil. Foto: Transpordiamet

Jalakäijatele rajatakse üks kergliiklustunnel ning Hirvela, Tuule ja Parmu ristmikud saavad olema foorreguleeritud. Lisaks ehitatakse ligi 1,7 kilomeetrit müratõkkeseina ja kogu lõik saab valgustuse.

Teelõigu kogumaksumus on 13,3 miljonit eurot

Olemasolev Tallinna maantee saab olema Sauga alevikku ja Pärnu linna ühendavaks kohalikuks teeks.

Tööd algavad novembris ja valmimise tähtaeg on 2025. aasta suvi. Teelõigu kogumaksumus on 13,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekti rahastatakse perioodi 2021–2027 Transpordiameti maanteetaristu arendamise investeeringute kava, Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi ja Euroopa Regionaalfondi toetusega.

KU päevatoimetaja