JÄRVA KILB ALUSTAB UUT HOOAEGA

Mälumängusari Järva Kilb. Foto: Mati Palmet / Kesk-Eesti Tre raadio

Ülejärvamaaline mälumängusari Järva Kilb alustab oma hooaega 10. oktoobril algusega kell 19 Albu Rahvamajas.

Mängud toimuvad oktoobrist maini iga kuu teisel teisipäeval. Mängud toimuvad erinevais paigus üle kogu Järvamaa. Mängu viib läbi ja küsimused valmistab ette võõrustav võistkond. Igas mängus kõlab 40 küsimust, mis esitatakse mängijatele viieste blokkidena. Üks küsimuste blokk igas mängus puudutab Järvamaad ja nende küsimuste punktid liidetakse hooaja lõpul kokku. Seni on hooaja üldvõitu maitsnud vaid võistkond Pub Krahv Dracula Türilt. Eelmisel hooajal jäi teiseks Tre+ ja kolmandana lõpetas Huviklubi, kuid vahed olid tõesti väikesed.

Sarjas on oodatud osalema kõik neljaliikmelised mälumänguhuviliste võistkonnad. Eelmisel hooajal osales kõigis mängudes tosin võistkonda. Ühekordseid kaasalööjaid oli rohkemgi. Tähtis on seltskond ja seltskond on kilval alati tore. Järvakilvatajad ei ole professionaalsed mälumängurid, vaid uudishimulikud ja laia silmaringiga inimesed, nagu suurem osa inimesi seda on. Mängu vaheajal toimuvad mängijate vahel alati rõõmsad ja elavad vestlused põnevamate küsimuste ja muu elu üle. Sarja ja iga mängu auhinnalaua katavad toetajad. Mälumängu propageerimiseks maakonnas jõuab raadio Kesk Eesti Tre eetrisse mängujärgselt saade Kilvatund, kus Arlet Palmiste ja Mati Palmet arutavad põnevamate mängus kõlanud küsimuste üle.

Sarja korraldav MTÜ Sääsküla Huviklubi teatab, et kui on soovi lisainfoks või anda teada oma osalemisest, siis anda eelnevalt teada palmistearlet@gmail.com või tulla lihtsalt kohale. Auhind teadmiste näol ootab kõiki. Oodatakse kõiki vanu kilvareid ja ka uusi mälumängu huvilisi kõikjalt üle Järvamaa.

KU päevatoimetaja