VÕRU MAAKONNAS VALMISTUTAKSE MAAPÄEVAKS

Maapäeva kohtumine. Foto: Võrumaa Arenduskeskus

17.-18. augustil 2024 toimub Eesti Külade Maapäev Võru maakonnas. Esmaspäeval, 6. märtsil, kohtusid Võrumaa Arenduskeskuse esindajad Eesti Külaliikumise Kodukant juhatusega ja suursündmuse korraldusele sai hoog sisse antud.

Võrumaa Arenduskeskuse vabaühenduste konsultandid Meel Valk ja Maris Andreller kutsuvad Võrumaa külasid ja kogukondi märkima need kuupäevad juba varakult kalendrisse. Maapäev toimub Võru maakonnas esimest korda, olles viimane maakond Eestis, kus Maapäev veel kunagi toimunud ei ole. Vabaühenduste konsultant Meel Valk ütles, et esimeseks eesmärgiks, on korraldada Maapäev selliselt, et see oleks Võru maakonna nägu ja kohalikud külad saaksid sellest otsest kasu. „Ootame aktiivseid külasid kaasa mõtlema ja võimalusel ka korraldusse panustama. Selleks soovime luua Võru maakonna külasid ühendava võrgustiku,“ ütles Valk.

“Maapäev” on Eesti külade parlament, mis leiab aset alates 1996. aastast, iga kahe aasta tagant üle Eesti erinevates maakondades. Maapäeva ehk külade parlamendi eesmärgiks on koondada oma liikmed, külade esindajad, koostööpartnerid ja võimuorganid ühistesse mõttetalgutesse maaelu arendamise teemal.

Maapäevade kandvaks ideeks on anda külaliikumisele selged suunad, püstitada reaalseid ülesandeid, leida lahendusteid ja teha ettepanekuid riigikogule, ministeeriumidele ning omavalitsustele.

KU päevatoimetaja