YAROSH KORRALDAS OMA KODUMAA TOETUSEKS KONTSERDI PÄRNU VALLIKÄÄRUS

Fotogalerii

Yarosh Ukraina heaks korraldatud kontserdil Pärnu Vallikäärus.
Foto: Urmas Saard / Külauudised

Eile õhtupoolikul andis ukrainlane Serhii Yaroshenko, esinejanimega Yarosh, Pärnu Vallikäärus kuni päikese loojanguni kestva tasuta kontserdi, kus koguti annetustena eurode, grivnade ja dollari vääringutes raha Ukraina toetuseks.

Ajaloolise Luna bastioni merepoolse muldkindlustusvööndi sisekülje istmetel ja osaliselt ka pisut kaugemal oli ühtekokku sadakond või veidi rohkem kuulajat. Kontserdi avas kitarrimänguga noor talent Ivan Ziuzin Mariupulist. Järgnevalt andis täispika kontserdi Yarosh. Tema kitarrimängu ja laulmist võisid linnas jalutajad kuulda juba kontserdile eelnevatel päevadel. Nii esines ta ka eile Rüütli ja Pühavaimu tänava ristumiskohal ja kutsus inimesi heategevuskontserdile „Freedom to Ukraine 2“.

Noor talent Ivan Ziuzin Mariupolist avab kitarrimänguga Yaroshi Ukraina heaks korraldatud kontserdi Pärnu Vallikäärus. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Esineja ja publiku vahele oli asetatud sinikollastes värvides karp, mille juurde liikus kogu kontserdi kestel palju inimesi. Lehvitati Ukraina lipukestega ja näha oli ka sinimustvalget värvi. Peale kontserti soovisid paljud kontserdikülastajad lasta ennast pildistada koos Yaroshiga. Seejärel avas Yarosh korjanduskarbi, mis oli pilgeni paberraha täis ja hakkas annetust kokku lugema. Raha toodi juurde veel lugemisegi ajal. Nii polnud kontserdilt lahkumise ajaks veel lõplik summa teada, aga ainuüksi eurosid kogunes üle tuhande.

Yarosh Ukraina heaks kogutud rahaga vahetult pärast kontserti Pärnu Vallikäärus.
Foto: Urmas Saard / Külauudised

Intervjuuks polnud Yarosh valmis ja palus sellega mõne päeva oodata. Siiski sai mõnesõnalisest jutuajamisest teada, et ta pole muusikakooli lõpetanud ja lisaks kitarrile harrastab ta ka trummimängu.

Esimene Ukraina vabaduse toetamiseks korraldatud kontsert toimus Pärnu Iseseisvuse väljakul kevadel.

Urmas Saard

Samal teemal:

UKRAINA VABADUST TOETAV KONTSERT

PÄRNU ABILINNAPEA KUTSUS SÄILITAMA KOKKUHOIUTUNNET

PÄRNAKATE TOETUS UKRAINALE