PEA KOLMKÜMMEND SAUE ISAMAA LIIKMETEST LAHKUB ERAKONNAST

Lavly Perling. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Isamaa erakonna Saue osakonna juhatus täies koosseisus koos pea 30 liikmega lahkuvad erakonnast, sellega lõpetavad osakond ja Saue vallavolikogu Isamaa fraktsioon tegevuse.

Tänases pressisõnumis teatatakse, et Isamaa Saue osakonna esimehe ja Saue abivallavanema Andres Kaarmanni sõnul on otsuse erakonnast lahkuda langetanud enamus Isamaa Saue osakonna aktiivsetest liikmetest. Nende hulgas lahkuvad erakonnast kõik seitse osakonna juhatuse liiget ning suurem osa esindajatest Saue vallavolikogus, volikogu komisjonides ja vallavalitsuses.

“Saue, aga ka paljusid aktiivseid Harju piirkonna liikmeid on tänaseni hoidnud Isamaa erakonnas vaid usk sellesse, et Lavly Perlingu eestvedamisel on Isamaa võimalik muuta avatud, demokraatlikuks ja kaasaegseks parempoolseks eestimeelseks erakonnaks, mis kannab endas läänelikke väärtuseid ning mis kõnetaks suuremat hulka ühiskonnagruppe, eriti noori. Isamaa eestseisuses toimunud arutelu ja hääletusega pandi see uks lõplikult kinni,” ütles Kaarmann.

Lahkuvate liikmete sõnul on mõeldamatu jätkata tegevust erakonnas, mis ise igal võimalikul moel pidurdab enda arengut – taunib eriarvamusi, lahterdab liikmeid õigeteks ja valedeks ning lämmatab vahendeid valimata sisemist arutelu ja demokraatiat, vahendab pea kakskümmend aastat erakonnas olnud Kaarmann.

Ta lisab, et Isamaa Saue inimesed on aastaid olnud väga kokkuhoidev ning üksteist toetav seltskond. “Lavly Perlingu suhtes toimunud laimukampaania ja erakonnast väljaarvamine Isamaa eestseisuse poolt oli rünnak meie kõigi tööle.”

Ta lisab, et ei juhatuse ega ka valimisnimekirja koosolekul ei tõstatanud kordagi küsimust, kas või miks. “Pigem huvitas, kui kiiresti, kuidas ja kuhu edasi. Paljud avaldasid valmisolekut osaleda uue erakonna loomises ning on juba liitunud või peagi liitumas MTÜga Parempoolsed. Ka mitmed Isamaa nimekirjas kandideerinud, kuid erakonda seni mitte kuulunud inimesed on avaldanud soovi Parempoolsetega liitumiseks.”

Isamaa Saue vallavolikogu fraktsioon lõpetab tegevuse ning poliitilist tegevust jätkatakse Sauel Parempoolsete nime all.

KU päevatoimetaja