ISESEISVUSE TAASTAMISE 30. AASTAPÄEV PÄRNUS

Fotogalerii

Täna möödub 30 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Pärnu Iseseisvuse väljakul algas aastapäeva tähistamine piduliku lipu heiskamisega kell seitse. Lipu heiskas linnapea Romek Kosenkranius, kes pidas päevakohase kõne. Sündmusel osales Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester Saxon, dirigeeris Kaido Kivi.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius heiskab taasiseseisvusepäeva hommikul Iseseisvuse väljakul lippu, hümni mängib Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester Saxon, dirigeerib Kaido Kivi. Foto: Urmas Saard / Külauudised
Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester Saxon Pärnus Iseseisvuse väljakul. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Kosenkranius tõdes, et Eesti Vabariik sündis 23. veebruaril 1918 Pärnus, kuid 20. augustit on põhjust pidada sisuliselt meie riigi teiseks sünnipäevaks.

„Sel päeval võttis tollane ülemnõukogu Toompeal vastu otsuse Eesti iseseisvuse taastamisest, mis lõpetas de jure okupatsiooni Eesti Vabariigis. Me saime tagasi oma kaua igatsetud vabaduse ja oma riigi,“ meenutas Kosenkranius.

Linnapea märkis, et 30 aasta tagused sündmused Eesti iseseisvuse taastamisel on olulised meile kõigile, eriti põlvkonnale, kes osales ise neis sündmustes.

„Tähistagem 20. augustil Eesti Vabariigile olulist tähtpäeva rõõmuga ja hoiame oma riiki ning iseseisvust aegade lõpuni,“ sedastas linnapea.

Pidupäev jätkub kell 11 Alevi kalmistul, kus Vabadussõja mälestussamba juures meenutatakse omariikluse eest võidelnuid ja asetatakse nende mälestuseks pärjad.

Kell 12 toimub Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus taasiseseisvumispäeva tänujumalateenistus.

Kell 16 leiab aset Pärnu raekojas Pärnu linnavolikogu esimehe Andrei Korobeiniku ja linnapea Romek Kosenkraniuse vastuvõtt. Vastuvõtule on palutud Pärnust ja Pärnumaalt valitud saadikud, kes kuulusid 1991. aasta 20. augustil Eesti NSV Ülemnõukogusse ning ka tolleaegse Pärnu linnavalitsuse ja toonase volikogu liikmed.

Taasiseseisvumispäeva lõpetab kell 18 Pärnu Koidula muuseumi aias algav kontsert „Kogu elu on tee“.

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud kontsert sümboliseerib pidevat rännakut, mis on inspireeritud kodust, emakeelest, lastest, sõpradest ja aja kulgemisest meie ümber.

Kava seovad tervikuks vahetekstid, mis jutustavad Eestist, ajaloost, kultuurilisest järjepidevusest, kodumaast ja kodust, kodutundest ja erinevatest põlvkondadest. Kõlavad eestikeelsed laulud, mis on olulised nii esitajatele kui ka kuulajatele.

Kontserdil esinevad Jana Trink Erakooli laulustuudiod alates kolmeaastastest mudilastest kuni täiskasvanud lauljateni, naisansambel Kõlarüü ja naiskoor Põllepaelad.

Kontserdi lõpetab nimilaul „Kogu elu on tee“ (sõnad Peep Puis ja viis Toomas Lunge), mida laulavad ühislauluna kõik pidupäeval osalejad.

Kontsert on tasuta.

Ürituse läbiviimisel järgitakse avalike ürituste korraldamisele seatud COVID-19 piiranguid. Neist tulenevalt on kontserdile võimalik lubada vaid negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbipõdenud või selle vastase vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Vaktsineerimist, läbipõdemist või negatiivset testi tõendava COVID tõendi saab luua Eesti patsiendiportaalis www.digilugu.ee.

Kohapeal saab teha tasulist kiirtesti. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap