MÜÜSLERIS SÜÜDATI VÕIDUTULI

Fotogalerii

Kindral Johan Laidoneri Seltsi esimees Trivimi Velliste ja Paide linnapea Priit Värk Müüsleris. Foto: Urmas Saard / Külauudised

23. juuni hommikul Müüsleris kohtunud mälestustule tõrvikuga Kindral Johan Laidoneri Seltsi esimees Trivimi Velliste ja muinastule tõrvikuga Paide linnapea Priit Värk ühendasid erinevad leegid võidutuleks, mille president Kersti Kaljulaid hiljem Paides toimunud paraadil üle riigi laiali läkitas.

Võidupüha tähistamine algas traditsiooniliselt päev varem Eesti sõjameeste mälestuskirikus, kus süüdati mälestustuli kõigile Eesti eest langenuile. Sama päeva õhtul süütasid noored kotkad Paide Vallimäel mälestustule. Mõlemad tuled asetati ööseks Paide Püha Risti kirikusse.

Müüsleris austati tuletoojaid, naiskodukaitsjaid ja kaitseliitlaseid tuletooja medalitega. Tänavused tuletoojad olid Eesti Vabariigi taasiseseisvusega samaealised 30-aastased naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased.

Mängis Kaitseliidu Pärnumaa maleva puhkpilliorkester Kaido Kivi dirigeerimisel.

Peaminister Kaja Kallas ütles Müüsleri lahingu mälestussamba juures peetud kõnes, et iseseisev Eesti riik ei ole kingitus, vaid meie kõigi järjepideva ja sihikindla töö tulemus ning ka vabas riigis tuleb jätkata võitlemist vabaduse eest.

Peaministri sõnul ei tähista me ainult võitu Võnnu lahingus. „Võidupüha on mitte üksnes mälestuspäev meie kõigi aegade võitudest ja võitlustest, vaid ka meeldetuletus, et isegi vabas riigis tuleb ühel või teisel moel jätkata võitlemist vabaduse eest“

Kallas toonitas, et just lugupidamine üksteise suhtes ja soov jääda väärikaks ka siis, kui räägime rasketel teemadel, on see, mis meid liidab. „Rahvast, kellel on tugev ühtekuuluvustunne, on raske lõhestada ja seetõttu kergem kaitsta.”

Urmas Saard

Samal teemal:

MÄLESTUSTULI LIIKUS EESTIMAA SÜDAMESSE