UHLA-ROTIKÜLA ELAMUSRETK TÄIENDAB SAMANIMELIST ELAMUSJOOKSU

Suur pidigalerii

Uhla-Rotiküla 1. elamusretk 2021. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Pärnus tegutsev Raeküla Vanakooli keskus kutsus täna loodust ja tervislikke eluviise harrastavad matkasellid enam kui kümne kilomeetri pikkusele esimesele Uhla-Rotiküla elamusretkele, millega liitus poolsada väga erinevas vanuses matkajat.

Piia Karro-Selg, Raeküla Vanakooli Keskuse ja MTÜ Selts Raeküla juhataja ning juhatuse liige meenutas rännakretkele asujatele, et tänase jalutuskäigu prooviversioon toimus eelmise aasta mai alguses. „Ka tänavust retke kavandasime selle kuu algusesse, kuid seoses jätkuva äraspidise olukorraga lükkasime maikuu lõppu. Vastuseks küsimusele, miks kutsusime 20. augustil toimuva elamusjooksu kõrval ellu elamusretke, saab selgituseks öelda, et lihtsad jalutamissõbrad tundsid ennast väheke kõrvalejäetutena. Nii ongi nüüd kujunemas uus traditsioon, mis võimaldab kõigil tavalistel värske õhu ja liikumise nautlejatel tulla osa saama rahulikust kõndimisest.”

Tubli eeltöö tegid ära Piia ja tema abikaasa Mikko Selg eilsel päeval. Nad alustasid suunavate tähiste paigaldamist kella kümnest ja lõpetasid puude ning erinevate postide külge sidumised kolme paiku.

Ainsana eelistas bussisõidu asemel kiirkäigul kõndimisega samasse punkti jõuda Raeküla mees Enn Hallik

Tänased retkelised startisid Raeküla Vanakooli eest väljunud bussiga kell 11.30 ja sõitsid Uulu parklaalale. Ainsana eelistas bussisõidu asemel kiirkäigul kõndimisega samasse punkti jõuda Raeküla mees Enn Hallik. Bussiga saabunute hulgas oli palju Pärnu Y-klubi liikmeid. Sirje Soovik tuli koos oma kepikõndijate rühmaga, kellest enamiku moodustavad TÜ Pärnu kolledži väärikate ülikooli õppurid. Keskpäeval starditi Uulu-Võiste maastikukaitsealalt tagasiteele mööda kergliiklusteed Ura jõeni. Silla ületamise järel valiti teekonna jätkamiseks käänuline kitsas rada järsaku serval. Esimene hingetõmbe paus tehti Roosiaias, kus lauda katsid veega täidetud joogitopsikud ja suupisteks küpsised.

Mitte kõik ei valinud tähistatud rada. Mõnigi suundus enne Lottemaad mere äärde ja tuli rannaliivalt uuesti asfaldile ja kruusateele Tahkuranna golfiväljaku juures. Kiiremad läbisid teekonna paari tunniga, mõned nautisid suurepärast ilma ja loodust üksinda sammudes pea tund aega kauem. Ühena teiste seas unustas ennast pikemalt rajale Külauudiste reporter, kes valis oma tempo ja tegi sageli peatumisi mõne teeäärse umbrohu lähemaks vaatlemiseks või uudistas sõiduteed ületavat päevakoera, õielt õiele lendlevaid tiivulisi putukaid ja muidu sitikaid, sipelgaid.

Kehakinnitust pakuti vahepeatuses ja Raeküla Vanakooli keskuse juures. Toitlustamise eest kandis hoolt peaasjalikult Mikko Selg. Kartulid kooris ära ja tegi teisi abistavaid töid Reet Massa. Kiki Pärnpuu jagas kõigile supi portsjonid kätte.

Iga retke läbinu rinda kinnitati märk, millel pilt rännulustilise rotiga ja kiri „Uhla-Rotiküla 1. elamusretk 2021”.

Urmas Saard & Kärt Saard

Samal teemal:

UHLA-ROTIKÜLA ELAMUSJOOKSU RADA KOGUB TUNTUST

MATKASELLID UHLA-ROTIKÜLA RAJAL

Share via
Copy link
Powered by Social Snap