JÕGEVA VALLA SÜGISKESKUS PALAMUSE AVATAKSE NUNNUNÄITUSEGA

Lähenevast nunnunäitusest inspireeritud fotolavastus. Idee ja foto autor Jaan Lukas

Laupäeval, 19. septembril kell 13 saab Jõgeva valla sügiskeskuseks Palamuse. Tiitli annab üle suvekeskus Kuremaa. Sügisel on Jõgeva valla viljeelu raskuspunkt Palamusel, kus leiavad aset põnevad üritused.

Tänavu jäi Paunvere väljanäitus ja laat koroonaviiruse leviku ohu tõttu ära. Samal päeval toimub aga Palamuse laululava pargis sügiskeskuse avamine minilaada, nunnunäituse ning muusikaga.

Külastajatele on nunnunäitus ning laat avatud kümnest kaheni. „Laadal on 36 kauplejat, kes pakuvad kohalikku toidukaupa ja käsitööd. Kindlasti leiab valikust näiteks Peipsiääre toodangut,“ rääkis korraldustoimkonna liige Reelika Kivimurd.

Huvilised saavad tutvuda vana põllutehnikaga. Kivimurd ütles, et kohalik mees Toomas Puusepp toob selleks päevaks välja oma traktorid ja kombainid.

Kõiki sel aastal aiast korjatud nunnusid saab uudistada Palamuse rahvamajas. Reelika Kivimurd sõnas, et nunnunäitus jääb avatuks terveks nädalaks ehk 25. septembrini. Kel veel oma nunnu näitusele toomata, võib selle viia Palamuse rahvamajja. Nunnunäituse parimate tunnustamine on kell 13 ühes sügiskeskuse avamisega.

Muusikalist elamust pakuvad kell 12 Palamuse laulustuudio kontserdiga „Siilid udus“ ning lõõtsamängija Kristi Kool ja kandlemängija Liisa Koemets.

Laupäeval kell 12 algab Palamuse gümnaasiumis ka sangpommivõistlus Tootsi Kivi, mille peakohtunikuks on Palamusel elav Ülo Kuusk, kes mitmekordne Euroopa ja maailmameister veteranide arvestuses sangpommi spordis.

KU päevatoimetaja