DOKUMENTAALSARI „MINA, ÕPETAJA” TULI KÜLLA OTEPÄÄ GÜMNAASIUMILE

ETV dokumentaalsari “Mina, õpetaja” võtab luubi alla inimesed, keda oleme tavaliselt harjunud nägema klassi ees. Kuueosaline saatesari toob vaatajate ette kuue õpetaja lood üle terve Eestimaa. Saatesarja avaosas viibis võttegrupp Otepää gümnaasiumi kooliaasta avaaktusel ja jäädvustas seda Otepää gümnaasiumi uue bioloogia, inimeseõpetuse ja loodusõpetuse õpetaja Anna Katti silmade läbi.

Fotod: Monika Otrokova

Möödunud kevad pani proovile nii meie õpetajate oskused kui raudsed närvid. Samuti tuli kohustuslikus korras pedagoogiametiga tutvust teha kõikidel koduõppele sunnitud laste vanematel. Paremini kui kunagi varem saime kõik aimu, milline on tänapäeva õpetaja töö.

Sarja tegevprodutsent Birgit Rae selgitas, et kuigi saates jõutakse tutvustada vaid kuue eriilmelise pedagoogi lugusid, on saatesari kummardus kõikidele Eestimaa pühendunud õpetajatele.

„Olgu siinkohal öeldud, et saateväärilisi kandidaate ehk esile tõstmist ja tutvustamist väärivaid õpetajaid on üle Eesti lugematult palju,“ lisas Birgit Rae. „Meie peategelasi seob elukutse, aga muus osas on nad täiesti isemoodi. Erinevad on nii õpilaste arv, põhjused, miks õpetaja ametit peetakse kui ka elu, mis jääb väljapoole kooliseinu. Millised on meie õpetajad? Kuueosalises saatesarjas tähistame näiteks 1. septembrit, aga hoopis alustava õpetaja Anna vaatenurgast. Pühime pisaraid 43-aastase staažiga Liivi viimasel lõpuaktusel ja elame kaasa Julia sirgumisele õpetajast koolijuhiks. Milline on kehalise kasvatuse õpetaja Liisa elu väikeses mõisakoolis, kus näiteks sportimistingimused lahendatud loovalt? Õpetaja Lauriga selgitame välja, miks ometi on ühe Tartu kooli eelarves rida nimega “rotid” ja kuidas suudab Kaja kutseõpetaja töö kõrvalt juhtida firmat.“

Dokumentaalsarja režissöör on Liis Lindmaa, montaažirežissöör Elar Järvet, toimetaja Sigrid Salutee, operaator Madis Reimund, helioperaator Rein Fuks, helilooja Markus Robam, tegevprodutsent Birgit Rae, peaprodutsent Anatoli Tafitšuk.

Saade valmib koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteametiga. Osalejate leidmiseks oleme teinud koostööd erinevate haridustöötajate ja õpetajate organisatsioonidega, hariduselu edendatavate MTÜdega, omavalitsuste, koolijuhtide jpt.

Õpetajate elu kooliseinte vahel ja väljaspool näeb ETVs laupäeviti kell 19.30, alates 10. oktoobrist. Esimene osa, ehk saade Annast ja Otepää gümnaasiumist on eetris esimesena – laupäeval, 10. oktoobril kell 19.30.

Monika Otrokova
Otepää vallavalitsus