PILDIGALERII: SINDI LASTEAEDA LÕPETAVATE LASTE PÄEV TEHTI HINGE LIIGUTAVALT MEELDEJÄÄVAKS

Aleksandra Käär ja Markus Ollep laulavad laulu „Tähevigurid”. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Täpselt nädal tagasi said Sindi lasteaia Krõllide rühma lapsed eripärases pidulikkuses lõputunnistuse, lilled ja mälestusmeened kätte. Eile jätkati tunnistuste kätte andmisega Nublude ja Midrilinnu rühma lastele enamvähem samasuguselt.

Südamliku hüvastijätuga saadeti kooliteele kaks Midrilinnu ja 18 Nublude rühma last. Sarnaselt eelmisele reedele saabusid ka eile uhketes kleitides printsessid ja viksid noormehed koos vanematega 15-minutiliste vahedega, et viimast korda õpetajaid silmast silma näha ja lasteaia lõpetamist kinnitav tunnistus ning kingitus vastu võtta.

Iga lapse jaoks olid õpetajad välja kaevanud lasteaia esimestest aastatest alates mälestusi, mida omavahel jagati ja meenutati. Lõpetajaid tervitas ka direktor Kairi Rinaldo, kes päris mitme lapse käest uuris, kelleks too soovib suurena saada. Vastuseid oli erinevaid, kuid pidulikku ja nukrasse emotsionaalsesse meeleollu lõi helgust tagasihoidliku Lissandra Haasma vastus: “Ei kellekski!” Vastus aitas kõigil saalis viibinuil naerupursatustega kogetav kurbus hetkeks seljatada. Iga laps astus saali Sindi lasteaia laulu helide saatel, laualt tunnistust võttes mängis muusikaõpetaja Ülle Ots rühma lemmiklaulu – Nublude rühmale Airi Pedaja “Tähevigurid”, Midridele aga tuntud vana lastelaulu “Poisid ritta”.

Midrilinnu rühma neljane naiskond üllatas oma kaht last vahvate luuletustega, kuhu oli põimitud konkreetse lapsega seotu, aga kõlas ka klassikalist luulet.

Et ühel eeskujulikul aktusel peab kõlama ka laste poolt lauldud lauluke, siis Nublude rühma lemmiklaulu “Tähevigurid” laulsid õpetajatele mälestuseks Markus Ollep ja Aleksandra Käär. Selle Airi Pedaja viisi ja Vilve Aavik-Vadi lauluga käis laulupoiss Markus Ollep ka Pärnumaa laste ja noorte solistide konkursil „Sügisulg 2019” ning lunastas endale edasipääsu lõppkontserdile, veebruaris toimunud Pärnumaa poiste-solistide konkursil saavutas ta aga vanusegrupi esikoha.

Laululapsi on lasteaias teisigi, paraku läheb pikaks nende kõikide nimede väljatoomine. Etteruttavalt väärib siiski mainimist, et lapsed, kes viimastel nädalatel on lasteaias käinud, siis mõnega neist on otsustanud muusikaõpetaja osaleda ka Raeküla Vanakooli keskuse lauluvõistlusel “Lauluaias”, sel korral siis videosalvestuste vahendusel.

Nublude rühma lõpetamine sattus kokku ka ühe poisi sünnipäevaga. Kui õpetajad ja direktor olid Rico Martin Tammele oma sõna lausunud, laulsid täiskasvanud talle üheskoos sünnipäevalaulu, mis tulevast koolipoissi suuresti üllatas.

Järjepidevust, et Sindi lasteaeda tulevad ka väiksemad õed ja vennad, kinnitas selle aasta viimaste lõpetajate pidulik hetk – kaksikute Hannah-Meribel ja Kaspar-Kennet Junineni väikevend Robin alustab uuel õppeaastal oma lasteaiateed just siin ja Nublude rühmas, õe-venna lendu saatnud naiskonna käe all. Ei saa jätta märkimata, et kaksikud sirguvad Janika Kleini ja Marko Junineni üüratult tublis suurperes, kellest on ajakirjanduse vahendusel juba varem põhjalikult juttu tehtud.

Nublude rühma õpetajad on Anneli Vilgats ja Janika Kull, õpetajaabi Ülle Roots ning Midrilindudel Erika Sõrmus, Ege Järvesaar-Bush, logopeed Astrid Puls ja õpetajaabi Lea Tomson. Õpetajatelt oli kuulda, et kõikseemees kokkusaamised on plaanitud juunisse-juulisse värskes õhus.

Ühtekokku oli tänavu 37 lõpetajat, kellele korraldatud vastuvõtt järgis hädaolukorrale kehtestatud piiranguid ja rangeid ettekirjutisi. Lasteaia nimekirjas on tänase päeva seisuga 215 last. Sindi lasteaed on vanim Eestis järjepidevalt tegutsenud lasteaed, kel enne eriolukorra väljakuulutamist õnnestus 9. märtsil vahva karnevalipeoga tähistada lasteaia 126. sünnipäeva.

Urmas Saard

Samal teemal: SINDI LASTEAIA LÕPETAJATELE ANTI KÄTTE TUNNISTUSED JA LAUSUTI HÄID SÕNU