PÄRNU KESKLINNA SILD JÄÄB PÜHAPÄEVA ÕHTUL MÕNEKS TUNNIKS SULETUKS

Pärnu Kesklinna sild on pühapäeva õhtul kell 19-22 silla kandevõime uuringute tõttu liikluseks suletud, jalakäijad peavad kasutama merepoolset kõnniteed.

Pärnu Kesklinna sild. Foto: Urmas Saard
Pärnu Kesklinna sild. Foto: Urmas Saard

[pullquote]Jalakäijate jaoks on avatud ainult merepoolne kõnnitee, kus ei tohi seisma ja uuringuid vaatama jääda.[/pullquote]Üle silla ei pääse ükski sõiduk, sest see takistaks uuringuid. Linnabusside jaoks rajatakse mõlemale poole silda ajutised peatused. Reisijad, kes soovivad sõitmist teisel pool silda jätkata, peavad jalgsi üle silla minema.

„Linnabusside sõiduajad mõlemal pool jõge jäävad enamasti samaks. Oluliselt muutub liini nr. 40 sõiduplaan Tallinna maantee ja Sauga aleviku vahel. Detailsem info liinibusside liikumise kohta pannakse üles veebiaadressile www.pytk.ee,“ ütles Pärnumaa Ühistranspordikeskuse vanemlogistik Toomas Talts.

Talts lisas, et Pärnust Tallinna ja Haapsalu maantee kaudu väljuvad maakonnaliinide bussid sõidavad üle Papiniidu silla ja hilinevad Tallinna maantee peatusse umbes kümme minutit. Libatse, Suigu, Vigala ja Kilksama bussid läbivad linnast väljudes silla juures asuvat Tallinna maantee peatust ja teevad silla otsas tagasipöörde.

Jalakäijate jaoks on avatud ainult merepoolne kõnnitee, kus ei tohi seisma ja uuringuid vaatama jääda. Vahepeal võidakse jalakäijate liiklus sillal täielikult sulgeda, kuid ainult paariks minutiks.

Lisaks sillale on pühapäeva õhtul liikluseks suletud Tallinna maantee, Jannseni tänava ja Rääma tänava ristmiku ning Kesklinna silla vaheline teelõik, kuhu pääsevad ainult linnabussid. Teisele poole jõge saab sõita Papiniidu silla kaudu.

Silla kandevõime uuring koosneb kahest osast. Pühapäeval viiakse kolme tunni jooksul läbi dünaamiline uuring, kus pannakse sild kergelt vibreerima. Tulemuste põhjal koostatakse matemaatiline mudel ja kontrollitakse seda staatilise koormamisega.

Staatilise koormamise käigus koormatakse silda järjest suuremate raskustega ja jälgitakse, mida sild teeb. Raskused ei ületa 70 protsenti silla kandevõimest, seega pole karta, et sild koormamise tõttu deformeerub. Uuringu läbiviijate sõnul peaks juba pärast pühapäevast uuringut selguma, kas mõni silla piirkond käitub teisiti.

Millal Kesklinna sild staatiliseks koormamiseks sulgetakse, pole veel teada. Staatiline koormamine on aeganõudvam kui dünaamiline ja võib kesta terve päeva.

KU päevatoimetaja