Algab Teeme Ära talgupäeva stardipakettide saatmine

Teeme Ära talgupäeva meeskond alustas täna stardipakettide saatmist talgujuhtidele, kes on jõudnud oma talgud juba talguveebi kirja panna.

Teeme Ära 2018
Teeme Ära 2018

[pullquote]Eelmise aasta talgute arvu järgi pandi tänavu kokku 2100 stardipaketti[/pullquote]Teisipäeva hommikuse seisuga oli www.teemeara.ee lehele üles tähendatud enam kui 760 talgut Eestimaa eri paigus ja talgute kirjapanek jätkub talguveebis suure hooga. Esimesed stardipaketid jõuavad Omniva kesklaost talgujuhtideni selle nädala jooksul, et aidata kaasa talgute ettevalmistamisele. Just praegu ongi sobivaim aeg talgutööde kavandamiseks ja teiste kaasa kutsumiseks.

Talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul mahutab tänavune stardipakett taas sületäie soovitusi ja praktilisi abivahendeid talgute korraldamiseks. “Nagu heaks tavaks on saanud, sai stardipakett komplekteeritud Teeme Ära talgupäeva koostööpartnerite toel ja vabatahtlike kaasabil talgukorras,” rääkis Tüür.

Ettevalmistamise hõlbustamiseks mõeldud stardipakett koosneb sel aastal järgnevast: esmaabitarbed, töökindad, pintsel, maalriteip, raamat “Eesti kihelkondade värvid”, ajaleht Talguline, antiseptiline kreem, küpsised, kaerabatoonid, soolane amps talgulauale, kahe ehitus- ja aiapoe sooduskupongid, talgukuulutused, Talguhundi kleepsud, kriisijuhend jm nõuanded.
Eelmise aasta talgute arvu järgi pandi tänavu kokku 2100 stardipaketti, mida aitasid pakkida vabatahtlikud Tele2-st ja Tugikeskusest Power. Teeme Ära talgupäeva meeskond soovitab talgud kirja panna esimesel võimalusel, kuna vahetult enne talgupäeva registreerujatele ei pruugi stardipaketti enam jaguda. Talgujuhid saavad paketid kätte Omniva paki­automaatidest üle Eesti, lähem teave talguveebist.

Talgupäeva meeskonnal on varuks veel üks üllatus: 25-eurone Selveri kinkekaart talgulaua katmise lihtsustamiseks neile tuhandele kiiremale talgujuhile, kes otsustavad talgulõunal pakkuda mõnd põnevat piirkondlikku rooga või rahvustoitu. Kinkekaardi soovist saab teada anda talguveebis, kus soovijatel palutakse kirja panna oma talgute menüü ning ka ühe piirkondliku, hõimu- või rahvustoidu retsept, mille järgi on kavas toitu valmistada. Loe lähemalt. Valiku kirja pandud retseptidest leiab talguretseptide veebiraamatust, mida saavad sirvida ja välja trükkida kõik huvilised. Uudista retsepte siit.
Tänavu saavad talgujuhid tellida oma kogukonnale ka tasuta uue grupipostkasti Omnivalt, milles nii palju postkaste kui vaja. Täpsem info siin.

2018. aasta talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline. Meeskonnal on kaks üleskutset: anname oma elukeskkonnale värvi ja kingime Eestile kodukihelkonna värvid ning väärtustame Euroopa kultuuripärandi aastal piirkondlikke toidutraditsioone ja rikastame talgulauda piirkonna, hõimu- või rahvustoitudega.

Teeme Ära talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige olulisemad tööd.

Tänavune aasta on eriline, sest lisaks kevadisele talgupäevale toimub sügisel ka Maailmakoristuspäev, mis leiab aset 15. septembril ja on osaks EV100 programmist ning üleilmsest koristuspäevast. Ettevõtmise eesmärgiks on teha ühine kingitus Eestile ja koristada metsad prügist puhtaks.

Samal teemal:

Margus Kasterpalu (pildil) soovitab värvida kihelkonnavärvidesse kõike, mis sobib Foto Urmas Saard

 

 

 

Teeme Ära talguvanker lükati veerema