Seenioride Vabaajamess pakub nõuandeid põletavamatel teemadel

Seenioride Vabaajamess toob pühapäeval, 11.veebruaril Pärnu Kaubamajakasse seeniore nõustama eri valdkondade spetsialistid ja oma tegemisi tutvustama Pärnumaa kultuurikollektiivid ja kogukonnakeskused.

Piret Hallik-Sass tutvustab Tervise keskuses toimuvat Seenioride Vabaajamessi Foto Urmas Saard
Piret Hallik-Sass tutvustab Tervise keskuses pühapäeval toimuvat Seenioride Vabaajamessi. Foto: Urmas Saard

Vastuseid saab hetke põletavamatele küsimustele: pensionidega seonduvale, elektri- ja gaasipakettide valikuks, kinnisvara- ja notaritehinguteks. Nõu saab ka terviseküsimustes – ravimitest kuni tervisekeskuste ja ravimtaimedeni. Kaasa võetakse ülihead pakkumised seenioridele alates sooduskoodidest elektripakettidele, kontserdipiletitele ja terviseteenustele kuni erinevate tervisenäitajate mõõtmiseni.

Messi laval rullub lahti kirev programm, mis sisaldab nii kultuurikollektiivide esinemisi kui ka väärtuslikke loenguid. Kell 12 alustavad esinemist Pärnumaa kultuurikollektiivid, maalimas saab näha ka ARS stuudio maalikunstnikke.

Kell 13 astub aga lavale legendaarne südamekirurg Dr Toomas Sulling, kes tutvustab oma äsjailmunud raamatut “Südamega südamest” ja jagab hiljem ka autogramme.

Kell 14.45 tutvustab tööd teraapiakoertega Abi- ja Teraapiakoerte Ühing. Kell 15 näeb laval taaskasutusmoe kollektsiooni, mis on disainitud spetsiaalselt seenioridele ja peale seda tutvustatakse spordiklubi sobivust ja kasu eakatele.

Kell 15.30-17 on Ire Karjuse (tuntud ka kui Metsamoor) loeng “Talvevalgus – väekad taimed talviseks turgutamiseks”. Väiksel Viikingi laval toimuvad kell 13 ja 15 pooletunnised võimlemisharjutuste tunnid, mõõta saab ka vererõhku.

Meelelahutusliku kavaga esinevad Pärnu Pensionäride Liit, naiskoor Lauluring, ansambel Sudaruski, ansambel Rodnye napevy, MTÜ Vasilisa, folklooriselts Mesilane, Eakate Ühing Elulust, naiskoor Eluring, tantsurühm Räämakad, sõjameeste ansambel, Vana-Pärnu kultuuriselts, liikumisrühm Ilse, pillirühm Karmoškasemud, ansambel Hõbene, Raeküla Vanakooli Keskus, folkloorirühm Kaasike, instrumentaalansambel Rotiküla Vanamehed, meesvokaalansambel Rannavaresed, tantsuansambel Metsatuka Muusikud, ansambel Maarjahein, ansambel Kadri, solist Maidu Maamees. Lähemat teavet saab veebilehelt ja facebookist.

Toetavad Kaubamajakas, Kohaliku Omaalgatuse Programm, Pärnu linn, Kadarbiku, Kaja Keraamika, Ingridi Lill, Turundustugi.

Urmas Saard