Henri Holland: Sindi Skate 2017 sõitjaskond on Eesti mõistes väga tasemel

Sindi Skate 2017 tavapärasele võistluspäevale lisandub pealtvaatajate jaoks ärevat põnevust tekitav “Best Trick” võistlus, kus hinnatakse ainsat ja kõige keerukamat triki sooritust.

Henri Holland Sindi Skate korraldusmeeskonnas Foto Urmas Saard
Henri Holland Sindi Skate korraldusmeeskonnas. Foto: Urmas Saard

Eeoleval pühapäeval, 10. septembril peetakse Sindi skatepargis järjekorras üheteistkümnendat elamusspordi võistlust, milles osalevad BMX-sõitjad, rulatajad ja tõukeratturid. Võistluste korraldaja on Sindi Avatud Noortekeskus, keda toetavad Sindi linnavalitsus, Fein-Elast Estonia OÜ, OnWheels OÜ, Keerdtrepp, Pajo AS, Sindi gümnaasium ja Sindi seltsimaja.

„Sindi Skate 2017 sõitjaskond on Eesti mõistes väga tasemel. Lahe on vaadata, et sõitjate tase on iga aastaga tõusnud. Traditsiooniliselt toimub rula, trikitõukeratta ja BMX võistlus. Tavapärasele võistlusformaadile lisaks on sel aastal pealtvaatajatele väga atraktiivne “Best Trick” võistlus, kus hinnatakse vaid ühe ja kõige keerukama triki sooritust. Parima triki võistlust tuleb Sinti läbi viima grupp Eesti ekstreemspordi superstaare nime all Keerdtrepp. Nad on läbi youtube keskkonna kogunud palju populaarsust ja positiivset kajastust. Show tuleb kindlasti super ja keskkond meeleolukas! Vaatamist jätkub nii noortele kui vanematele,“ rääkis kolmandat aastat Sindi noor Henri Holland, kes on võistluste vastutava peakorraldaja Helle Vendi sõnul talle parema käena abiks.

„Olulist abi osutavad korralduslikult ka Sören Mäesalu ja Ardo Saulep ja mitmed nooremadki,“ kiitis Vent. „Taavi Burket on aastaid olnud suurepärane päevajuht ja annab oma osa ka sellel võistlusel.“

Registreerimine algab keskpäeval ja esimene start antakse võistlusteks tund aega hiljem. Vent lisas juurde, et samal päeval algab ka Avo Nurme mälestuseks peetav iga-aastane Sindi sügiskross, mis tänavu toimub juba 52. korda ning peakorraldajaks on Pärnu Spordiselts Kalev Spordikool. Päev algab tillu- ja lastesõitudega, korraldajaks Sindi Spordiklubi Kalju.

Põhjust Sinti tulekuks ja suurest rattapäevast osasaamiseks on seega küllaga.

Urmas Saard

Share via
Copy link
Powered by Social Snap