Infomess Suunaja ja Pärnu Töömess Pärnu Kontserdimajas

Pärnumaa suurim infomess Suunaja toimus tänavu esmakordselt ühiselt Pärnu Töömessiga.

Pärnumaa suurimal infomessil Suunaja Foto Urmas Saard
Pärnumaa suurimal infomessil Suunaja. Foto: Urmas Saard

Töömessi ala koondati põhiliselt kontserdimaja suurde saali ja infomess tegutses oluliselt väiksemal pinnal kammersaalis. Näis, et õppeasutused mahtusid kõik kenasti üksteise kõrvale ära, aga vahekäikudes liikumine jäi kitsaks ja tekitas kohati tahtmatut nügimist. Tunda oli ka õhupuudust. Mõne kooli esindaja suust kuuldus tagasihoidlikku rahulolematust ka sellepärast, et noored ei pääsenud igal katsel kohe teda huvitanud õppeasutuse boksi juurde. Põhjuseks täiskasvanud tööotsijate eriline huvi kõikvõimalike meenete vastu.

Töötukassa Pärnumaa osakonna tööandjate konsultant Sigrid Jamnes avaldas arvamust, et järgmisel aastal võiks kaaluda kontserdimaja kolmanda korruse täies mahus kasutusele võtmist, mis võimaldaks kaht messi hajusamalt terves hoones paigutada.

Pärnumaa koolidest hakkasid silma Pärnu Täiskasvanute gümnaasium, Kilingi-Nõmme gümnaasium, Tõstamaa keskkool, Sindi gümnaasium, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Pärnu Saksa tehnoloogiakool, Paikuse politseikool.

[pullquote]Tema hinnangul vähendas külastavate õpilaste üldarvu kindlasti Pärnu gümnaasiumites varem toimunud sisseastumiskatsed.[/pullquote]Sindi gümnaasiumi direktor Ain Keerup võrdles huvitatust gümnaasiumiastmes õppimise võimaluste vastu eelmiste aastatega. Tema hinnangul vähendas külastavate õpilaste üldarvu kindlasti Pärnu gümnaasiumites varem toimunud sisseastumiskatsed. „Kõik, kes olid juba kooli valinud, ei näinud põhjust messile tulekuks. Varem toimus mess veebruaris ja infot kogusid pea kõik põhikoolide lõpetajad,“ selgitas Keerup.

Väljapoolt Pärnumaad tutvustasid õppimisvõimalusi Tallinna tervishoiu kõrgkool, Tartu tervishoiu kõrgkool, Kõrgem sõjakool, Räpina aianduskool Tallinna tööstushariduskeskus jt. Suuremat huvi tekitasid tervishoiu koolid. Mannekeenil õpetati elustamisvõtteid. Alkoprillide kasutamine võimaldas kaine peaga selgelt tunnetada alkoholi kahjulikku mõju jne. Paikuse politseikadetid tutvustasid laibakohvri sisu. Tööstushariduskeskus tekitas põnevust rahva seas liikuva robotiga. Räpina aianduskool pakkus huvi eeskätt nende hulgas, kes kasvanud maal ja soovivad oma tulevikku maaga siduda.

Koolide esindusi intervjueeris Barbara Lehtna, kes andis sõna ka Külauudiste portaalile. Sindi gümnaasiumi ja Külauudiste vahel on arenemas mitmekülgne hea koostöö. Üheks koostöö vormiks on ka märkamine ja tunnustamine selle eest, kuidas edeneb Sindi gümnaasiumi õpilaste meediaalane kogemuste omandamine. Täna märgati 10.a klassi õpilast Netty Rauda, kes toimetab kooli ajalehte Sindi Sahistaja.

Urmas Saard

Samal teemal:

Sindi gümnaasiumi hooned Foto Urmas Saard

 

 

 

Punase vahtra kool – 180. juubelit tähistav Sindi gümnaasium