Uhla-Rotiküla elamusjooksu võitis Andrus Veerpalu ja Laura Kallas läks koju uhiuue jalgrattaga

Eilse Uhla-Rotiküla elamusjooksuga algatati korraldajate sõnul uus võistluspäev, millega tahetakse kindlasti järgnevatel aastatel jätkata ja meenutada sellega möödunud aegadel perekond Pätsi liikumist Tahkurannast Pärnusse, tähistada sportlikus vaimus taasiseseisvumispäeva ning säilitada Raeküla jaoks paljus küll teisenenud kujul kaua kestnud kahe staadioni jooksu traditsiooni.

Andrus Veerpalu, esimese Uhla-Rotiküla elamusjooksu võitja Foto Urmas Saard
Andrus Veerpalu, esimese Uhla-Rotiküla elamusjooksu võitja. Foto: Urmas Saard

Kell 11 sõidutas suur buss Raeküla staadioni juurde kogunenud jooksjad Uulu staadionile. Teistega ühiselt sõitis stardipaika jooksu idee autor Enn Hallik. Ta ütles, et on valitud 10,4 km pikkust rada läbinud rattaga sajal korral ja jooksnud sellel elamusi tekitaval teel mitmekümnel korral. Mõistetavalt kandis ta rinnal registreerimisnumbrit üks. Eile jooksis Hallik tuttavaks saanud rajal elamusi nautides võistlusajaks 1.07,26. Eluaegse spordiajakirjaniku poeg Urmas Hallik jooksis teisena registreerununa pisut alla tunni.

Tahkuranna mehe Andrus Veerpalu võit polnud suur üllatus. Temalt oodati suurepärast aega mitmete asjatundjate poolt juba siis, kui enamik tuntud nimesid olid kirja pandud. Veerpalu tulemuseks mõõdeti 38.37. Võtjast 20 sekundiga maha jäänud Raeküla mees Priit Talu jooksis välja paremuselt teise tulemuse 38.57. Võistluseelsel päeval ennustas Pärnumaa Spordiliidu tegevjuht Kaiu Kustasson, et Martin Tarkpea võib samuti Veerpalule tugevat konkurentsi pakkuda. Spordijuht ennustas päris õigesti. Tarkpea lõpetas kolmandana, ajaga 39.36. Ka Kustasson igatses starti minna, aga viimase hetke ootamatud kohustused sundisid soovist loobuma.

[pullquote]Laura Kallas oli see tubli paljudel jooksmistel osalenud tütarlaps, kellele loosiõnn naeratas.[/pullquote]Kuid tublisid naisi oli veel teisigi. Naiste arvestuses osutus parimaks suusatreener ja favoriidi õde Anu Taveter, aeg 49.5. Krista Puks lõpetas kohe tema kannul ajaga 50.05. Elela Heinam oli naistest tulemusega 50.05 kolmas.

Heas vormis on ka Ateena ja Pekingi olümpiamängude hõbemedalimees Jüri Jaanson, kes lõpetas kaheksandana, aeg 43.29.

Tänavu augustis 70-aastaseks saanud jooksumehe Jüri Leesmäe aeg oli 47.13. Peakohtunik Priit Neeme ütles, et erilist tähelepanu vääris seekordsel võistlusel Ergo Rand. Paljudel maratonidel osalenud sportlane on saanud 75-aastaseks, aga sellele vaatamata jooksis ta raja otsast lõpuni läbi ja oma aega ei pea temagi häbenema: 1.14,51.

Laura Kallas foto Urmas Saard
Laura Kallas. Foto: Urmas Saard

Elamusjooksu üks toetajatest OÜ Kodu Kuubis pani välja omapoolse auhinna parimale mehele ja naisele. Õde-venda Anu Taveteri ja Andrus Veerpalu kodud saavad nüüd peagi 12m2 põhuplaadi võrra rikkamaks.

Autasustamiste järel loositi välja rohkelt väga mitmesuguseid kingitusi. Näiteks Veerpalu sai discgolf’i ketta. Kõige väärtuslikum kingitus ol jalgratas, mis loositi välja kõigi osalejate vahel. Selleks andis omapoolse panuse Möller Auto ja Škoda. Fortuunaks valiti riigikogu liige Andres Metsoja, kes samuti osales jooksmisel. Audru kooli 6. klassis õppiv Laura Kallas oli see tubli paljudel jooksmistel osalenud tütarlaps, kellele loosiõnn naeratas.

Kiitust väärivad ka jooksjatele järgnenud kõndijad, matkajad, jalutajad, kes samuti ei pidanud paljuks läbida pisut üle kümne kilomeetri. Toimusid ka lastejooksud. Võistlesid isegi päris pisikesed. Autasuks kõigile ports jäätist.

Eeskujulikult läbiviidud võistluspäeva vastutav peakorraldaja oli Raeküla Vanakooli keskuse juhataja Piia Karro Selg, kelle moodustatud nappide võimalustega meeskond tegi ära suure töö. Vanakooli retoansambel Rotiküla Vanamehed ei peljanud selgest taevast lagipähe paistnud päikest ja mängisid tervitusmeloodiat igale üksikule finišeerijale, alates esimesest saabujast kuni viimase paarini.

Urmas Saard

Samal teemal:

Uhla-Rotiküla teekonna läbijad ületavad Uulu kanali purret Foto Urmas Saard

 

 

 

Uhla-Rotiküla elamusjooks toob võistlema vähemalt sadakond osalejat

Peakohtunik Priit Neeme ja spordiajakirjanik Enn Hallik Foto Urmas Saard

 

 

 

Uhla-Rotiküla elamusjooks on kingitus riigi sajandaks juubeliks

Share via
Copy link
Powered by Social Snap