Kirmas sõidab Indoneesiasse

Rahvuskultuuriseltsi Kirmas segarahvatantsurühm osaleb Eestist ainsana Indoneesias peetaval rahvusvahelisel rahvatantsu ja rahvamuusika festivalil, mis toimub ajavahemikul 20.-28. augustini.

Kirmas 2014 a XXVI laulu- ja XIX tantsupeol Tallinnas Foto Urmas Saard
Kirmas 2014. a XXVI laulu- ja XIX tantsupeol Tallinnas. Foto: Urmas Saard

Kahe nädala pärast asub Kirmas Kagu-Aasias asuva maailma suurima saareriigi poole teele. Kirmase juhendaja ja kontsertide lavastaja Raivo Erm oli lahkesti valmis rääkima eelseisvatest päevadest.

Kuuldavasti olevat teinegi rühm kandideerinud sellele festivalile, aga ei saanud kutset. Millest langes eelistus teile?

Raivo Erm: Jah, meie teada kandideerisid veel ka Leigarid, kes nüüd esindavad Eestit Folkolriadel Mehhikos. Meie kasuks mängis ilmselt reageerimiskiirus ja organisaatoritele meeldis ka meie lisatud info (videod, fotod…). Rahvusvahelisel festivalil osalemiseks oli vaja saada CIOFFi (st. Eesti Folkloorinõukogu) heakskiit ja selle me saime.

Kus täpsemalt festival aset leiab?

Raivo Erm: Indoneesia suurimal saarel Kalimantanil.

Mitu tantsupaari Indoneesiasse sõidab? Kas võtate ka oma muusikud kaasa või kasutate saatemuusikaks helikandjat?

Raivo Erm: Osaleme 10 paariga. Kuna meie muusikutel olid festvali ajaks juba muud plaanid tehtud, ei saanud Kupparimuorid meiega seekord kahjuks ühineda. Katsume CD-ga hakkama saada.

Kui palju antakse festivalil esinemiseks aega? Küllap esinete rohkem kui ühel korral ja erinevates asukohtades?

Raivo Erm: Kümnesse festivalipäeva mahub esinemisi hulgi. Hetkel olemasoleva info kohaselt ootab meid ees neli 15-minutilist etteastet ja kaheksa pooletunnilist ülesastumist. Teada olevalt on erinevaid esinemispaiku vähemalt neli. Lisaks ava- ja lõputseremoonia tantsud.

Ilmselt kujuneb nõnda kaugele reisimine iga liikme jaoks arvestatavalt kulukaks. Kas keegi toetab teie ettevõtmist rahaliselt?

Raivo Erm: Lisaks omafinantseeringule oleme toetust saanud nt ka Kultuurkapitalilt.

Kas lisaks oma tantsukavale tutvustate Eestit veel mingil kombel?

Raivo Erm: Programmi kohaselt on igal osaleval külalisriigil võimalus ennast ühel õhtul põhjalikumalt esitleda – nii ka meil. Plaanime tutvustada Eesti rahvustoite -mänge, -tantse jne. Muide Eesti lipu seltsi Sindi osakond läkitab meid teele kümnete sinimustvalgete käsilippudega. Lipu selts toetas meie Austria reisi samuti käsilippudega.

Millal teele asute ja kunas võib teid tagasisaabumisel tervitada?

Raivo Erm: Stardime 17.augustil ja tuleme tagasi kuu lõpuks. Kohtumiseni septembris!

Edu mainekal rahvusvahelisel festivalil Eestit esindades!

Usutles Urmas Saard