Merle Laidro, „Pärnumaa aasta ema 2016“

Merle Laidro on Audrus elav viie lapse ema ja ettevõtja, kes valiti tänavu „Pärnumaa aasta ema 2016“ aunimetuse vääriliseks. Sama tunnustust väärinuks ka kõik kuus nominenti – Margrit Kits, Margit Sooniste, Dea Jürimäe, Merle Laidro, Kristel Tael ja Merle Taggu, aga valituks pidi paraku saama ainult üks.

Merle Laidro, Pärnumaa aasta ema 2016, ühiselt oma perega Pärnu raekoja paraaduksel Foto Urmas Saard
Merle Laidro, “Pärnumaa aasta ema 2016”, ühiselt oma perega Pärnu raekoja paraaduksel. Foto: Urmas Saard

Kodutütarde Pärnumaa ringkonna juhatuse algatusel ja koostöös Naiskodukaitse esindajatega valiti sel aastal neljandat korda Pärnumaal aasta ema. Kandidaatide hulgast aitasid valikut teha Pärnu maavanem Kalev Kaljuste, Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil koos kodutütarde ja Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esindajatega.

Emadepäeva eelsel päeval kuulutas Kodutütarde Pärnumaa ringkonna vanem Kristi Kivisaar pidulikult välja konkursi “Pärnumaa aasta ema 2016” tulemused, tunnustusüritusele Pärnu raekoja saali olid palutud kõik nominendid ühes oma perega. Traditsiooniliselt tervitasid kodutütred saabujaid välisuksel, esikus ja treppidel. Sellise austusavaldusega anti sõnatult teada, kui väga oodatud kõik emad oma peredega on!

Kodutütar Ranne Kuldmaa luges laste suust kuuldud naljakaid mõtteid oma emast. Südamlikult laulis kodutütarde trio Eva Tauli klaverimängu saatel. Järgmisena tuli laulma terve kodutütarde koor. Üldse oli emasid tervitamas veerandsada kodutütart Audrust, Paikuselt, Pärnu-Jaagupist ja Arest.

Head emadepäeva soovis Pärnumaa ringkonna Pärnu jaoskonna esinaine Karmen Vesselov ja tänusõnad ütles kõigile emadele Pärnu maavanem Kalev Kaljuste.

[pullquote]Traditsiooniliselt kingitakse aasta emale heegeldatud tekk, mille sedakorda valmistasid kodutütarde sini-kollastes värvides kodutütred[/pullquote]Traditsiooniliselt kingitakse aasta emale heegeldatud tekk, mille sedakorda valmistasid kodutütarde sini-kollastes värvides kodutütred. Enne kallihinnalise kingituse õlgadele asetamist tutvustati põgusalt aasta ema Merle Laidro tegevust ja lapsi. Peres kasvavad 5- kuni 20- aastased lapsed. Vanim laps Marie Mädli õpib ülikoolis, Markus Madis käib gümnaasiumis. Meeri Marlene, Margaret Miriam ja Maarja Marii on väiksemad. Aastal 2012 pärjati Merle Laidro ja Margus Kivimäe pere aasta suurpere auhinnaga. Pereema on alati mõnusate ja huvitavate asjade alustaja ja mootor. Tosinkond aastat tagasi jätkus emal laste kõrvalt pealehakkamist asutada koos pereisaga kivitasapindade tootmiseks perefirma Edelstein OÜ. Merle hobiks on kokkamine ja aastal 2005 pärjati ta tiitliga aasta kodukokk. Jõõpre tehases töötavatele inimestele valmistab Merle kõigil päevadel ise lõunasöögi. Lisaks oma ettevõtte vedamisele organiseerib aastaid reise, kultuuriürituste külastusi. Merle on väga toimekas ja kõikjale jõudev pereema eeskätt oma kodule, aga suudab ennast jagada ka väljapool kodu, olla ühiskondlikult aktiivne ja Eesti riigile kasu andev isiksus. Lapsedki on kõikjale kaasatud, koguni Barcelonasse, Londonisse ja Pariisi.

Varem on Pärnumaa aasta ema tiitli pälvinud Hele-Riin Verlin (2015), Inna Raudsepp (2014) ja Diana Tarand (2013).

Urmas Saard

Samal teemal:

Hele-Riin Verlinit õnnitleb Surju vallavanem Jaanus Männik Foto Urmas Saard