Seksuaaltervise kliinik pakub nüüdsest seksuaaltervisealast ja psühholoogilist nõustamise teenust ka Skype’i teel

ESTL-logoSkype’i kaudu toimuv e-nõustamise teenus pakub seksuaaltervise vallas nii meditsiinilist kui ka psühholoogilist abi.
E-nõustamise teenust saab tellida naiste- ja meestearstilt ning psühholoogilt eesti ja ka vene keeles.

E-nõustamisteenust pakuvad:

  • Meestearst -Paul Korrovits
  • Naistearst – Kai Haldre
  • Naistearst – Kai Part
  • Psühholoog -Natalja Krassilnikova
  • Naistearst – Ilona Larina
  • Psühholoog -Kaia Kastepõld-Tõrs

E-nõustamisteenus on mõeldud eelkõige täiskasvanutele, nii naistele kui ka meestele, kellel on küsimus seksuaaltervise- või psühholoogia teemal. Kui inimesel on kindel sümptom, siis on mõistlik pöörduda arsti poole füüsiliselt kohale minnes, aga on palju teemasid, kui arsti juurde ei ole vaja, ei saa või ei taha otseselt kohale minna. Sellistel puhkudel sobib Skype’i teel e-nõustamisteenus. Skype’i teel saab nõu ja abi ka delikaatsetel teemadel nagu seksuaalsus, viljakus, soovimatu raseduse vältimine, eneseregulatsiooni küsimused jt ning seda saab soovi korral anonüümselt.

E-nõustamise teenus on lahenduseks ka neile inimestele, kellel on ajutine või püsiv liikumispuue või kes asuvad välismaal, aga soovivad nõustamist oma emakeeles. E-nõustamisteenust pakuvad oma ala spetsialistid, kelle teenus ei pruugi üle Eesti hästi kättesaadav olla. Näiteks meeste viljakuse ja lastesaamise teemadega tegelejad ei ole Eestis ühtlaselt jaotatud, aga Skype’i teel saavad kõik professionaalsele nõustamisele ligi. Nõustamise teenus toimib kas videoga, ainult häälega või ainult kirjutades.

Skype’i teel e-nõustamisel on palju eeliseid: see on personaalne, sest saab reaalajas otsekontakti nõustajaga. E-nõustamise teenust kasutades võib jääda anonüümseks, sest oma nime ei pea avalikustama. Skype’i kasutades on teenus mugav ja kättesaadav, sest nõustamine saab toimuda näiteks oma kodus ja konsultatsioonile saamiseks ei pea pikalt järjekorras ootama.

Skype teel e-nõustamise teenuse kohta saab rohkem infot ja broneerida veebilehelt:

www.estl.ee/enõustamine

E-nõustamisteenus on tasuline ja 20-minutiline sessioon maksab 15 eurot. E-nõustamise teenuse tasude eest toetatakse noorte nõustamiskeskkonna www.amor.ee tööd. Amor.ee on Eesti Seksuaaltervise Liidu poolt loodud tasuta seksuaaltervisealane veebikeskkond, mis on mõeldud noortele naistele ja meestele vanuses kuni 25 aastat tasuta kasutamiseks.

E-nõustamisteenuse broneerimiseks on vajalik täita broneerimise tellimus, kus küsitakse järgmisi andmeid: nõustamisteenuse valdkond, aeg, sobiv nõustaja, nõustamise sessioonide arv ja Skype’i reaalajas kontakteerumise valik, Skype’i nimi, e-posti aadress, maakond ja probleemi lühikirjeldus.

E-nõustamisteenuse valmimist on rahastatud Norra toetustest 2009-2014 rahvatervise programmist.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap