Kodukontsert Loosi külas –
Sakarias Leppik “Lood ja laulud”

sakarias15. märtsil kell 17 toimub Humaliste talus Loosi külas Vastseliina vallas Võrumaal kodukontsert, kus esineb Sakarias Leppik. Kontserdi pealkirjaks on “Lood ja laulud”.

“Olen tegelenud nii looduse, poliitika, usuteaduse, kultuuride arengu, ajakirjanduse, etnoloogia, muusikalise interpretatsiooni kui ka poeesiaga,” tutvustab end Sakarias Lepik. “Mulle meeldib hirmsasti suulise pärimuse loogika. Ma ei olegi nõnda eales midagi sättinud perspektiivi üksnes oma mõistuse kohaselt või plaaninud ratsionaalselt. Olen vanamoodselt usklik inimene ja ikka eeldanud, et lähtekohad asjade väärtustamiseks annab Jumal. Õigel ajal ja õiges kohas, kui ma ise olen valmis. Mulle meeldib teadmine, et asjaolude ja sündmuste toimumisel elan läbi enneolematuid ja spontaanseid passioone, mida ma ei saa ette planeerida. Küllap on mu muusikas mitmeid mõjusid, mida ma ei vaevugi tõrjuma. Esmalt regilaul. Siis 1970. aastate folk, vene sümbolism, 1980. aastate looduslüürilised ballaadid. Ja muidugi proge-rock, gregoriaani ja bütsantsi laul, renessansspolüfoonia. Just selles muusikas olen kujunenud. See on mu maailm.”

Sakarias Leppik on sündinud Mulgimaal Helmes. Õppinud bioloogiat, usuteadust ja muusikat ning lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusikuna. Õigeusu preester, laulja ning muusikaõpetaja.

Piletid on müügil eelmüügis, sülelastele sissepääs tasuta. Kohtade arv piiratud.