Võrumaa valdadesse jõudsid kohale spordi- ja vaba aja sisustamise vahendid

IMG_4093 (4)Kõikidesse Võrumaa Partnerluskogu tegevuspiirkonda jäävatesse valdadesse on nüüdseks kohale jõudnud erinevad spordi- ja vaba aja sisustamise vahendid, mis soetati eesmärgiga elavdada külaelu.

Tegevjuht Anneli Ott selgitas, et erinevad esemed-komplektid soetas  partnerluskogu projekti “Vahendite soetamine Võrumaa Partnerluskogus külaelu aktiviseerimiseks” MAK 2007-2013.a. LEADER meetme toel ja lepingute alusel anti need kasutamiseks valdadele vastavalt kohapealt laekunud soovidele.

Projekti kaudu jõudsid Antsla noortekeskusele lauajalgpalli ja õhuhoki komplektid, Haanja Suusaklubile suusad, Ruusmäe Noorteklubile jõusaali sisustus, Lasva valla noortekeskusesse  piljardilaud, Mõniste avatud noortekeskusesse piljardilaud, Nursi külakeskusesse mängukonsool Xbox360  E, õmblusmasin Brother RH127 ja õhuhokikomplekt, Sõmerpalu valda viis koroonalauda ja üks lauatennise laud, Urvaste valla noorteklubisse käsipalliväravad, Krabi külaseltsile piljardilaud ja õhuhokikomplekt, Voki külaseltsile kaks kummipaati Gauja 240R ja neli päästevesti ning erinevatele Võru valla MTÜdele kolm lauatenniselauda ja üks koroonalaud.

Projekti maksumus oli 11 000 eurot.

Vahetult enne jõule käisime vaatamas, kuidas on uus piljardilaud vastu võetud Kääpal asuvas Lasva valla noortekeskuses. Noortekeskust juhtiva Lasva haridus- ja noorsootööspetsialisti Sirle Muiste sõnul oli varem noortekeskuses kõige populaarsem Xbox, kuid nüüd on uueks lemmikuks piljardilaud. Viimane on kohale meelitanud isegi uusi lapsi, kes koolibussiga noortekeskusest mööda sõites nägid seda aknast ja palusid bussil peatuda.

“Piljardilaud on läinud igati asja ette,” sõnas Sirle Muiste. “Isegi täiskasvanud vanuses 30+ on öelnud, et neil on ka nüüd põhjust noortekeskusesse tulla.”

Ka parajasti noortekeskuses viibinud tüdruk Hanna Visnapuu kinnitas, et nüüd on noortekeskuses rohkem tegevust, kuna varem oli seal ainult lauatenniselaud. Sama väitis ka Linell Sikk, kes ütles, et piljardit on lihtsalt äge mängida.

Kuna piljardilaud sobib eelkõige suurematele lastele või täiskasvanutele, siis on Kääpa noortekeskuse järgmine unistus saada ka väikeste laste piljardilaud. Jaanuari alguses on noortekeskuses plaanis ka piljardivõistlused.

Ülle Urbanik (MTÜ Võrumaa Partnerluskogu juhiabi)

Share via
Copy link
Powered by Social Snap