Tunnustati Põlvamaa täiskasvanud õppijaid

aasta oppijaMaavanem Ulla Preeden andis eile Räpina loomemajas Põlvamaa aasta õppijale, väärikale õppijale, koolitajale ja koolitussõbralikumale organisatsioonile üle tänukirjad.

“Meid ümbritsev keskkond on pidevas muutumises. Uuega kaasa minemine nõuab kohanemist ja tuleb ka mitmeid asju juurde õppida. Kõik need inimesed, kes pere, töö ja muude kohustuste kõrvalt leiavad aega eneseharimiseks ja silmaringi laiendamises loovad ühiskonnas lisaväärtust ning annavad head eeskuju ka kõigile teistele,” rõhutas õppimise olulisust maavanem.

Põlvamaa aasta õppija 2014 on Junika Adson. Koduperenaisena otsustas Junika teha oma elus kannapöörde ning astus Tartu Iluravi erakooli ja omandas maniküürija oskused ning seejärel täiendas end mitmetel eriala koolitustel. Junika õppis, käis tööl ja koolitustel näpistades aega pere ja muude kohustuste kõrvalt. Ta alustas ettevõtjana ja avas oma ilusalongi, kus lisaks temale töötab veel mitu noort inimest. Lisaks tööalastele koolitustele võtab Junika aktiivselt osa ka paljudest loomemaja kursustest ning on koolituspisikuga nakatanud ka oma tuttavaid. Junika motoks on “Tee, mida naudid ja naudi, mida teed!”.

Põlvamaa aasta väärikas õppija 2014 on Aima Helgand. Pika pedagoogilise töö lõpetamisel rühmaõpetajana õppis Aima ühe aasta Narva Kolledžis muukeelsete laste õpetajaks. Alates 2009. aastast töötab ta lasteaias eesti keele õpetajana ja on osalenud mitmetes multikultuurse lasteaia projektides. Vaatamata väärikale eale on Aima aktiivne enesetäienduskoolitustel osaleja ning selja taha jäi esimene aasta Tartu ülikooli Väärikate Ülikoolis, kus ta kindlasti edasi plaanib käia.

Põlvamaa aasta koolitaja on Jane Raud. Jane on Räpina loomemajas käivitanud neli kunstiringi ning töötab kunstiõpetajana Räpina Ühisgümnaasiumis. Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud Jane on ka ise aktiivselt osalenud mitmetel kunstitehnika ja -hariduse koolitustel. Jane on kohalikus kogukonnas ja loomemaja tegevustes aktiivne kaasarääkija ning kunstinäituste korraldaja. Endine kunstiõpetaja on Jane kohta öelnud: “Kui õpetajaks tagasi lähen, tahan olla nagu Jane”.

Põlvamaa aasta koolitussõbralik organisatsioon on Räpina loomemaja . 1999. aastal asutatud SA Räpina Inkubatsioonikeskus tegutseb alates 2013. aastast Räpina loomemajas. Sihtasutuse eesmärgiks on piirkonna ettevõtluse arendamine ja toetamine, koolituste organiseerimine ja koostöö korraldamine nii erinevate ettevõtete kui ka ettevõtete ja teadusasutuste vahel. Loomemajas on mitmed töökojad; savi-, klaasi, kunsti-, kanga- , õmblus-, pruuli-, ja küünalkoda ning õppeköök. Töökojad annavad alustavale või juba tegutsevale ettevõttele võimalusi oma tegemisi tutvustada ja kursuste, koolituste ja ringide abil oma tooteid ja teenuseid müüa.

Tublimaid tunnustati 10. oktoobril alanud ja 17. oktoobril lõppeva täiskasvanud õppija nädala raames. Tänavuse XVII täiskasvanud õppija nädala teema “Õige aeg on õppida” tuletab kõigile meelde, et õige aeg õppimiseks on just nüüd ja praegu. Täiskasvanud õppija nädal on aeg, mil võiksime üle vaadata oma senise teekonna – küsida endalt, kas ma õpin, mida ja kuidas ma õpin ning mismoodi saan oma tarkust igapäevaelus kasutada.