Väike-Maarjas ühendatakse heategevuseks jõud

Foto: erakogu
Foto: erakogu

Väike-Maarja Vallavalitsus ja Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ühendavad piirkonnas jõud, et koguda vahendeid ahju ehitamiseks Kiltsi külas elavale kümnelapselisele perele.

Perekond, kelle toetuseks on avatud arvelduskonto ja korraldatakse 21.juunil Ebavere Tervisekeskuse matkarajal heategevusmatk elab hetkel oma majas, mida köetakse ainult pliidi ja elektriga, sest ahi on amortiseerunud. Uue ahju ehitus maksab 1400 eurot, milleks üksikemal vahendeid napib.

Väike-Maarja vald on varasemalt ehitanud perele korraliku välikäimla, korrastanud elektrisüsteemi ja vahetanud välja neli amortiseerunud akent. Sel korral otsustati ahju ehitamiseks ühendada jõud piirkonna naiskodukaitsjatega, et kogukonnas head eeskuju anda.

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri ütlusel pole heategevus Naiskodukaitses midagi tavapäratut ja suuri üllaid tegusi on naiskodukaitsjad üle kodumaa teinud aastaid. “On tehtud heategevuslikke jõululoteriisid, hoidiste kogumisi puudust kannatavatele peredele, müüdud isevalmistatud käsitööd, millega toetati erivajadustega laste ja noorte käelist ning arendavat tegevust. Kootud on ka välismissioonidel viibivatele Eesti kaitseväelastele villaseid sõrmkindaid ja sokke ja äsja lõppes heategevuskampaania “Anname au!”, millega kogusime ligi 25 000 eurot Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks, ” loetles Mikiver. “Suurim heameel on aga head teha just kodukohas,” lisas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine. 

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla kommenteeris, et me võime tunda rõõmu oma õnnestumiste üle ning seda tulebki teha, ent samas on meie ühiskonnas ka neid perekondi, kellel on raske ning kelle igapäevased mured on hoopis erinevad heaoluühiskonnast. “Me kõik teame, kui tähtis on korras küttekolle ning just uue ahju ehitamine on hetkel sotsiaalses mõttes raskes olukorras elava perekonna suurim mure. Läbi heategevusürituse ongi võimalik ühiselt panustada, et perekonna jõulud mööduksid soojas toas,” sünas Kesküla. Tema ütlusel on ühiselt tehtud asi hea asi. “Tore, kui neid märgatakse ja on märkajaid. Veel toredam kui oma õlg alla pannakse ning aidatakse.”

Perekonna abistamiseks on otsustanud piirkonna naiskodukaitsjad ja Väike-Maarja Vallavalitsus korraldada 21. juunil heategevusmatka (info http://www.facebook.com/heategevusmatk ) ja avanud ka arveldusarve, et peret läbi ühise heateo aidata. Kiltsi külas elavale perele saab õla alla panna Väike-Maarja Vallavalitsuse arveldusarve numbril EE372200001120083456 (SWEDBANK), märkides selgituseks “heategu”.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap